Panie z KGW Chwałowianki kochają psy i im pomagają

Data publikacji: 01.12.2019 07:48 / Data aktualizacji: 01.12.2019 12:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2019. Sandomierz. Pomoc  dla schroniska od KGW Chwałowianki

01.12.2019. Sandomierz. Pomoc dla schroniska od KGW Chwałowianki
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Koce, karma, ręczniki papierowe oraz cały samochód słomy - to dary, które przywiozły do schroniska dla bezdomnych psów w Sandomierz panie z Koła Gospodyń Wiejskich Chwałowianki w gminie Obrazów.

W schronisku jest około 50 zwierząt. Placówka jest przepełniona, potrzebna jest każda pomoc, ponieważ dotacja miejska nie jest wystarczająca.

Jak powiedziała Iwona Ciamaga, kierownik schroniska, wszystkie rzeczy podarowane przez KGW Chwałowianki bardzo się przydadzą.

- Nie jest to pomoc przypadkowa, tylko konkretna. Obecnie najbardziej przydatne są jednorazowe podkłady oraz dobra karma. Budy uzupełniane są słomą, która świetnie się tam sprawdza. Psom jest zimno, inne materiały w budzie wilgotnieją i gniją, a słoma jest sucha. Zużywamy jej po kilka kostek dziennie - dodała kierownik schroniska.

Katarzyna Wierzchowska, pomysłodawczyni akcji powiedziała, że panie z koła są bardzo chętne do pomocy i świetnie zorganizowane.

- Wystarczy pomysł, szybka wymiana zdań i działamy. Zależało nam na tym, aby zima nie była zbyt uciążliwa dla czworonogów. Kochamy psy, dlatego chcemy polepszyć ich codzienne życie - stwierdziła.

Klaudia Tajs, prezes KGW Chwałowianki powiedziała, że pomaganie schronisku może stać się stałym elementem działalności stowarzyszenia.

Są plany, aby wybrać jedną z sobót w miesiącu i przyjeżdżać do schroniska, aby pomagać w jego bieżącym funkcjonowaniu, na przykład wychodząc z psami na spacer. Prowadzone będą także kolejne zbiórki.

Reklama