Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych sandomierzan

Data publikacji: 01.12.2019 07:55 / Data aktualizacji: 01.12.2019 18:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2019. Sandomierz. Kiermasz mikołajkowy

01.12.2019. Sandomierz. Kiermasz mikołajkowy
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbył się kiermasz mikołajkowy. Wokół Ratusza stały stragany z rękodziełem oraz regionalnymi przysmakami w postaci serów czy miodów. Poza tym można było kupić świąteczne ozdoby oraz prezenty.

Kiermasz został przygotowany w taki sposób, aby całe rodziny mogły atrakcyjnie spędzić czas. W namiocie Stacyjkowo odbywały się animacje i zajęcia artystyczne. Można było nauczyć się robienia ozdób z naturalnych wiórek osikowych.

Warsztaty prowadziła Katarzyna Lamparska, która powiedziała, że w dobie mody na produkty ekologiczne warto samodzielnie zrobić dla siebie jakąś świąteczną ozdobę.

- Wiórki osikowe świetnie się do tego nadają. Wystarczy naklejać je na gotowy stelaż kartki papieru. Łezki osikowe można pomalować na wybrane kolory. Na zajęciach powstają także mikołajki z pianki oraz bałwanki, aniołki i inne ozdoby z balonów - mówiła.

Plenerowe zajęcia podobały się rodzicom z dziećmi. Ozdoby powstawały wspólnymi siłami. Sandomierzanie mówili naszej reporterce, że jest to miłe spędzanie przedświątecznego czasu.

Podczas kiermaszu został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą eko-choinkę. Własne drzewka wykonały szkoły i przedszkola sandomierskie, wykorzystując do tego m.in. stare gazety czy wytłaczanki z jajek. Na kiermaszu wszyscy mogli poczęstować się gorącą herbatą.

Reklama