Rekordowy budżet i wiele inwestycji w gminie Końskie

Data publikacji: 01.12.2019 09:10
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2019. Rewitalizacja Sielpi

01.12.2019. Rewitalizacja Sielpi
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Budżet gminy Końskie na 2020 rok ma być rekordowo wysoki - ponad 200 mln zł. - Planowane jest wiele inwestycji opiewających na kwotę 66 mln zł - mówi burmistrz Krzysztof Obratański.

01.12.2019. Kontynuacja budowy nowej szkoły w KopaninachFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Część z nich będzie kontynuacją rozpoczętych zadań w bieżącym roku. To m.in. remont dróg między Sielpią a Nowym Dziebałtowem oraz między Starym Młynem a Rogowem. Kontynuowany jest remont byłego gimnazjum na poczet centrum kultury oraz budowa szkoły w Kopaninach. Zakończony zostanie również kolejny etap rewitalizacja Sielpi.

Jak dodaje burmistrz, w budżecie zabezpieczono też fundusze na dodatkowe inwestycje drogowe, o które ubiega się gmina w drugim, jeszcze nierozstrzygniętym, naborze Funduszu Dróg Samorządowych.

- Złożyliśmy wnioski na budowę 6 zadań drogowych o łącznej wartości ponad 17 mln zł. Nie ma jeszcze rozstrzygnięcia konkursowego, ale w projekcie budżetu założyliśmy, że po pierwsze dostaniemy te pieniądze, a po drugie, jeśli dostaniemy, to je wybudujemy. To znaczy, że musieliśmy przewidzieć również udział własny - mówi burmistrz.

W ramach projektów miałoby powstać między innymi rondo przy ul. Piłsudskiego z ul 3. Maja i rondo przy ul. Spacerowej i Zachodniej. Wybudowany ma zostać również parking przed szpitalem przy nowej drodze.

Zabezpieczono też fundusze na rewitalizację Rynku przed Kolegiatą Św. Mikołaja. Gmina uzyskała dofinansowanie na ten projekt.

01.12.2019. Końskie. Rewitalizacja rynku wraz z drogami wokółFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama