Wiedzą, że warto być prymusem

Data publikacji: 01.12.2019 19:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
01.12.2019 Łoniów. Wręczenie nagród finansowych najlepszym uczniom. Na zdjęciu Szymon Kołacz  wójt gminy Łoniów przekazuje stypendium dla Dominika Wałaszczyka

01.12.2019 Łoniów. Wręczenie nagród finansowych najlepszym uczniom. Na zdjęciu: Szymon Kołacz - wójt gminy Łoniów przekazuje stypendium dla Dominika Wałaszczyka
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Najzdolniejsi uczniowie z gminy Łoniów otrzymali od wójta nagrody finansowe. Stypendiami wyróżniono 5 uczniów. Wójt Szymon Kołacz powiedział, że trzeba doceniać młodych ludzi za tak dobre wyniki w nauce.

- Oni w ten sposób promują gminę i są jej przyszłością. Niewykluczone, że kiedyś będą tu mieszkać i pracować - dodał. 

Stypendium w wysokości tysiąca złotych otrzymali m.in. Agata Smardz, uczennica III klasy z Gimnazjum w Łoniowie za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego oraz Dominik Wałaszczyk, uczeń VIII klasy Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Łążku, za trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

01.12.2019 Łoniów. Wręczenie nagród finansowych najlepszym uczniom. Na zdjęciu: Szymon Kołacz - wójt gminy Łoniów przekazuje stypendium dla Agaty SmardzFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dominik w przyszłości chce studiować medycynę. Powiedział, że najbardziej lubi przedmioty ścisłe, jak matematyka, fizyka, chemia. Ucząc się, najwięcej czasu poświęca językom - polskiemu i angielskiemu, ponieważ matematyka jest dla niego na tyle klarowna, że nie musi nad nią „siedzieć”. Właściwe prawie nie uczy się tego przedmiotu z książek.

Joanna Bisztyga, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łążku nie kryła wzruszenia, mówiąc o sukcesie swojego ucznia.

- Jestem z niego bardzo dumna. Nasi uczniowie brali wcześniej udział w tym konkursie, ale nie udało im się osiągnąć tak dobrego wyniku. Jest to nasz pierwszy sukces i pierwszy nagrodzony uczeń przez wójta gminy - dodała dyrektorka.

Stypendium w kwocie 400 zł otrzymały z kolei Patrycja Gaweł, uczennica III klasy Collegium Gostomianum w Sandomierzu za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obrony Cywilnej, a także Iga Machała z III klasy LO imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu za bycie finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wśród nagrodzonych jest również Gabriela Masternak, uczennica III klasy Liceum Społecznego imienia Jana Hetmana Tarnowskiego w Tarnobrzegu za awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama