RADIO ŁÓDŹ. Autobus dla bezdomnych rozpoczął kursowanie po ulicach Łodzi

Data publikacji: 02.12.2019 06:32
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Łódź


Fot. Krzysztof Zimoch / Radio Łódź

Pojazd wyjechał w niedzielę wieczorem i będzie dostępny dla najbardziej potrzebujących każdej nocy do końca zimy. Bezdomni znajdą tam ciepły posiłek, koce, a także wolontariuszy, którzy postarają się im pomóc.

Autobus pojawia się na ulicach Łodzi już od 17 lat. Obsługiwany jest przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Łodzi. Każdej nocy będzie odwiedzał te punkty na mapie miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby bezdomne - dworce Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, Stary Rynek i plac Barlickiego.

W autobusie jeżdżą wolontariusze/mieszkańcy schronisk dla bezdomnych, którzy wydają ciepły posiłek, chleb, odzież na zmianę, koce/kołdry. Chętne osoby są odwożone do noclegowni. Z posiłków korzystają nie tylko bezdomni, ale także ubodzy, dla których często jest to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

Na każdą noc przygotowywanych jest około 200 porcji zupy. W zeszłym roku pojazd odwiedzało ponad 300 osób dziennie. Autobus dla bezdomnych ruszył w niedzielę około godz. 21.00 spod schroniska dla bezdomnych na Nowych Sadach.

Reklama