Koniec darmowego parkowania w Starachowicach. Gdzie zapłacimy?

Data publikacji: 02.12.2019 08:25 / Data aktualizacji: 02.12.2019 13:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice

Starachowice
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w Starachowicach? Jednym z pomysłów jest wprowadzenie strefy płatnego parkowania. To zagadnienie będzie dziś tematem konsultacji społecznych.

Strefy płatnego parkowania to nowość w mieście. Obecnie nigdzie jeszcze nie trzeba płacić za postój, ale to się zmieni od czerwca przyszłego roku. Podczas październikowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o pobieraniu opłat za postój w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ulice 1 Maja, Zakładowa, Robotnicza, Widok, parking przy ul. 1 Maja, parkingi przy ul. Zakładowej i parking przy Starachowickim Centrum Kultury.

Przewodniczący Rady Miasta Michał Walendzik argumentował decyzję coraz większym zatłoczeniem w tej części osiedla oraz skargami mieszkańców na zajmowanie ich miejsc postojowych przez pracowników Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozwiązaniem mają być opłaty parkingowe. Za godzinę trzeba będzie zapłacić 2 złote.

Mieszkańcy zameldowani w tym rejonie będą dostawać kartę parkingową, za której wydanie trzeba będzie zapłacić 25 złotych rocznie. Nie zapewni im to jednak miejsca postojowego.

Dziś mieszkańcy mają się wypowiedzieć w sprawie kolejnych miejsc, gdzie ma obowiązywać strefa. W planach jest jej wprowadzenia na ulicach Mickiewicza, Nowej i Dubois’a. Przylegają one bezpośrednio do już wprowadzonej strefy płatnego parkowania.

Opinie starachowiczan w sprawie wprowadzenia stref płatnego parkowania są podzielone. Stali mieszkańcy zauważają problem z pozostawianiem samochodów przez pracowników zakładów i szkół przed blokami. Nie podoba im się jednak konieczność wnoszenia jednorocznej opłaty za kartę parkingową. Inni uważają, że ten problem trzeba rozwiązać kompleksowo.

Konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania odbędą się dziś w Szkole Podstawowej numer 1 przy ulicy 1 Maja o godzinie 17.00.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama