„Megamocni” zapraszają na zajęcia amp futbolu

Data publikacji: 02.12.2019 12:27
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

 
Fot. Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni”

Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni” zaprasza na zajęcia amp futbolu, które prowadzą fizjoterapeuta, trener i pasjonat piłki nożnej, Grzegorz Kowal oraz założyciel fundacji i były szkoleniowiec m.in. Korony Kielce, Tomasz Wilman.

- Tak naprawdę nabór do „Megamocnych” trwa cały rok, a treningi można rozpocząć w każdej chwil. Szukamy ludzi po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn dolnych bądź górnych. Naszym marzeniem jest wystartowanie w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy. Mamy kadrę szkoleniową i możliwości do treningu, ale jest nas trochę mało. Do tego, żebyśmy mogli zgłosić się do rozgrywek, brakuje nam trzech, czterech zawodników. Przyjmiemy jednak wszystkich chętnych, bo mamy nieograniczone możliwości pomocy w realizacji sportowych marzeń. Zapraszam do kontaktu na stronach facebookowych Amp Futbol Kielce bądź Megamocni Kielce. Nie ma żadnych składek, wystarczy mieć trochę chęci - powiedział Tomasz Wilman.

Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni” Kielce powstała latem 2017 roku, ale pierwsze treningi amp futbolu w Polsce odbyły się w październiku 2011 roku w Warszawie.

Pół roku później powołana została do życia drużyna narodowa. W rozgrywanych w 2012 roku mistrzostwach świata w Kaliningradzie „biało-czerwoni” zajęli 11. miejsce. Cztery lata później w meksykańskim Culiacán otarli się o podium, zajmując 4. lokatę. W 2018 roku w San Juan de los Lagos także w Meksyku uplasowali się na 7. pozycji.

Pierwszy sezon Amp Futbol Ekstraklasy wystartował w 2015 roku. W debiutanckich rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, a pierwszym mistrzem Polski została Husaria Kraków.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama