„Kompromitacja, nieetyczne, absurd” - radni komentują powołanie Danuty Papaj

Data publikacji: 02.12.2019 15:47
Autor: Michał Kita , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
02.12.2019. Kielce. Konferencja prasowa prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Szczepan Skorupski - sekretarz miasta, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc

02.12.2019. Kielce. Konferencja prasowa prezydenta Bogdana Wenty. Na zdjęciu (od lewej): Szczepan Skorupski - sekretarz miasta, Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - zastępca prezydenta Kielc
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W ubiegły piątek wiceprezydent Kielc Danuta Papaj złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeciwko niej. Dzisiaj prezydent miasta Bogdan Wenta ponownie powołał ją na stanowisko wiceprezydenta.

Radny Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości nazywa całą sprawę kompromitacją. Dodaje, że taki obrót rzeczy był do przewidzenia, a decyzję prezydenta o ponownym przyjęciu Danuty Papaj na stanowisko określa jako poruszanie się po szarej strefie kruczków prawnych i nieścisłości.

- W mojej ocenie jest to działanie niemoralne. Do tego typu zdarzeń w administracji publicznej nie powinno dochodzić - mówi radny.    

Katarzyna Suchańska, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni ma wątpliwości co do legalności działań Prezydenta Wenty. Jej zdaniem ponowne powołanie Danuty Papaj - przed zakończeniem postępowania prowadzonego przez CBA w sprawie oświadczenia majątkowego -  jest nieetyczne i niemoralne.

- To dla mnie bardzo kontrowersyjna informacja. Już w piątek przeczuwałem, że to może nastąpić. Wspominałem także, że horyzont mojej wyobraźni cały czas się przesuwa, dziś przesunął się jeszcze dalej - tak konferencję, na której Bogdan Wenta przywrócił na stanowisko wiceprezydenta Kielc Danutę Papaj ocenia Kamil Suchański, przewodniczący kieleckiej Rady Miasta. - Dziwię się temu wszystkiemu. Wygląda na to, że niedociągnięć prawnych jest znacznie więcej, oprócz zamieszania z powołaniem pani Papaj. To bardzo żenujące wystąpienie. Trudno patrzeć optymistycznie na taką władzę, która mówi jedno na konferencji prasowej, a robi drugie - ocenia.

Zdaniem Kamila Suchańskiego, obecna polityka władz nie pomaga budować wiarygodności marki jaką jest miasto Kielce.

- Posuwamy się w tym całym absurdzie coraz bardziej. Mam nadzieję, że w końcu jakaś tama zostanie postawiona - ocenia.

Agata Wojda, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej jest zdziwiona decyzją prezydenta. Jak mówi, jeśli Danuta Papaj złożyła rezygnację to znaczy, że nie chce pełnić tej funkcji. A jeśli powodów do tej dymisji nie było, to dlaczego prezydent przyjął rezygnację. Prezydentowi Wencie radzi, aby dogłębniej przyjrzał się sprawie i wykluczył wszystkie wątpliwości prawne związane z Danutą Papaj, m. in. ciągnące się śledztwo prowadzone przez CBA.

adv adv
Wiadomości
Reklama