Nauczyciele zamienili się w aktorów i rozbawiali publiczność

Data publikacji: 02.12.2019 19:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Komentarze
Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak nauczyciele radzą sobie na teatralnej scenie? Mogli przekonać się uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Teatr GroPe 423 działający w szkole wystawił w Teatrze Żeromskiego „Porwanie Sabinek” według Juliana Tuwima.

Reżyserem spektaklu jest Jadwiga Kuchinka, polonistka w IV Liceum. Radiu Kielce zdradziła dlaczego GroPe 423 zdecydowali się wystawić akurat „Porwanie Sabinek”.

- Jest to spektakl, który był już grany w Teatrze Żeromskiego i cieszył się ogromną popularnością. Wiadomo, że Tuwim to znany kpiarz, więc po raz kolejny wystawiamy sztukę, która ma rozbawić publiczność - tłumaczy reżyser.

Jedną z głównych ról, dyrektora teatru Leonarda Strzygę-Strzyckiego grał Paweł Jachowicz, absolwent kieleckiego liceum. Jak mówi, każdy występ uczy czegoś nowego, a granie na scenie to wspaniałe przeżycie.

Marianna i Igor, uczniowie pierwszych klas byli zachwyceni spektaklem Twierdzą, że sztuka jest ciągle aktualna i potrafi rozbawić.

- Jestem pod wrażeniem tego, jak świetnie nasi nauczyciele potrafili odnaleźć się na scenie - mówi Marianna. Igor dodaje, że jego faworytem jest Michał Ćwierz, nauczyciel religii. Według ucznia, ma on duży talent.

Spektakl został wystawiony dwukrotnie: dla uczniów oraz dla zaproszonych gości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama