Wolontariusze podarowali chorym dzieciom radość

Data publikacji: 02.12.2019 20:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 02.12.2019. Fundacja  Dr. Clown odwiedziła małych pacjentów w szpitalu

Kielce. 02.12.2019. Fundacja "Dr. Clown" odwiedziła małych pacjentów w szpitalu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili małych pacjentów oddziału onkologiczno-hematologicznego i endokrynologiczno-diabetologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Anna Suchoń-Jasik, pełnomocnik kieleckiego oddziału fundacji, podkreśla, że poprzez zabawę dzieci chociaż na chwilę mogą zapomnieć o swojej chorobie.

- Już od wielu lat odwiedzamy dzieci w szpitalach, bawimy się z nimi i pokazujemy różne sztuczki. Sprawiamy, że w tym trudnym dla nich czasie choroby i pobytu w szpitalu choć na trochę mogą zapomnieć o tej smutnej rzeczywistości - dodała Anna Suchoń-Jasik.  

Wolontariusze Dr Clowna odwiedzili m.in. niespełna dwuletnią Nelę. Jak przyznała jej mama, córka na tę wizytę czekała od samego rana.

- W końcu Nela się doczekała i z radością bawiła się z wolontariuszami. Cieszymy się bardzo, kiedy nasze dziecko jest szczęśliwe. Takie odwiedziny w szpitalu powinny być częstsze - dodała mama Neli.

Fundacja Dr Clown już od 10 lat odwiedza małych pacjentów przebywających na oddziałach pediatrycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolony w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama