Pozwolenie już jest, wkrótce przetarg na budowę GUM

Data publikacji: 02.12.2019 21:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
07.06.2017 Kielce. Teren gdzie powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar. GUM

07.06.2017 Kielce. Teren, gdzie powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar. GUM
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jest pozwolenie na budowę siedziby Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Oznacza to, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę jednej z największych inwestycji w województwie.

Jak informowaliśmy w listopadzie, powinno to nastąpić jeszcze w tym roku. Koszt całego projektu to około 162 mln zł, z czego część inwestycyjna to około 90 mln zł, a laboratoryjna - około 60 mln zł. Pozostałe pieniądze pokrywają koszty dokumentacji projektowej, zarządzania projektem oraz jego promocji.

Poseł Anna Krupka podkreśla, że to bardzo dobra wiadomość dla województwa świętokrzyskiego, na której skorzysta nie tylko wiele instytucji, lecz także osoby prywatne.

- To przykład decentralizacji ważnych instytucji państwowych, do której doszło między innymi dzięki moim staraniom. Dzięki tej inwestycji w Kielcach powstaną nowe miejsca pracy, będzie to znaczące wzmocnienie kieleckich uczelni. Sądzę, że ulokowanie siedziby GUM w Kielcach stanie się kołem zamachowym świętokrzyskiej gospodarki - komentuje.

Laboratoria GUM mają być jednym z najnowocześniejszych kampusów badawczych w Europie. Będą zlokalizowane na 13-hektarowej działce u zbiegu ulicy Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki. Tworzyć go będzie kompleks 25 laboratoriów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama