Ułatwiają życie niepełnosprawnym. Dziś zostali nagrodzeni

Data publikacji: 03.12.2019 08:10 / Data aktualizacji: 03.12.2019 12:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 03.12.2019. Gala świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy. Na zdjęciu od lewej Piotr Franiek Anna Pluta  prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach Zbigniew Mondzik  przyjaciel osób niepełnosprawnych Gabriela Rubak i Ewa Bąk z fundacji Szansa dla Niewidomych Jerzy Kolarz  starosta buski Andrzej Michalski  dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Kielce. 03.12.2019. Gala "świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy". Na zdjęciu (od lewej): Piotr Franiek, Anna Pluta - prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach, Zbigniew Mondzik - przyjaciel osób niepełnosprawnych, Gabriela Rubak i Ewa Bąk z fundacji "Szansa dla Niewidomych", Jerzy Kolarz - starosta buski, Andrzej Michalski - dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona, Fundacja „Szansa dla Niewidomych” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju - to tegoroczni laureaci plebiscytu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier imienia Anny Sowy”.

Po raz czwarty honorowe statuetki i wyróżnienia przyznane zostały osobom, stowarzyszeniom i organizacjom, które aktywnie działają na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jak powiedziała Anna Pluta, to dla niej szczególne wyróżnienie.

- Chciałabym, żeby ta nagroda była inspiracją do dalszych działań nie tylko dla mnie, ale też dla innych osób. W ramach naszego stowarzyszenia staramy się organizować różne zajęcia, takie, które mogą usprawnić chorych, podnieść jakość ich życia i sprawić, że poczują się lepiej. Często okazuje się, że mają naprawdę wiele możliwości, o których zapomnieli. Szukamy tej radości życia - dodała Anna Pluta.

Z kolei w kategorii „Skuteczna komunikacja” statuetka trafiła do Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z Kielc. Jak przyznała Ewa Bąk, to dla niej motywacja do dalszych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Planów mamy bardzo dużo. To na pewno organizacja cyklicznego już pikniku na Rynku promującego świat otwarty dla osób niewidomych. Planujemy także wycieczki krajoznawcze i działania na rzecz dostosowania przestrzeni publicznej dla osób mających problemy ze wzrokiem - dodała Ewa Bąk.

Natomiast w kategorii „Łatwy dostęp” nagroda trafiła do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Podczas gali przyznano również wyróżnienia. Trafiły one do Gabriela Moćko, prezesa Klubu Sportowego Pactum Scyzory Kielce, Zbigniewa Mondzika, niepełnosprawnego sportowca od wielu lat poruszającego się na wózku inwalidzkim oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach.

Gali towarzyszył Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w którym udział wzięli wokaliści z warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa świętokrzyskiego. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama