„W krainie uśmiechu”, czyli w Jędrzejowie

Data publikacji: 03.12.2019 14:47
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.12.2019. Jędrzejów. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

03.12.2019. Jędrzejów. Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„W krainie uśmiechu” to hasło Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży, który odbywa się w Jędrzejowie. - Uczestniczą w nim wychowankowie ośrodków i szkół specjalnych z regionu - informuje Agnieszka Zaczkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jędrzejowie.

Jak mówi, to impreza dzięki, której osoby sprawne inaczej mają okazję zaprezentować swoje zdolności i czują się jak prawdziwi artyści. Odbywa się 3 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych.

- Trzeba mówić o tym, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, że mają swoje potrzeby. Naszym zadaniem jest ich zauważać i promować ich twórczość. Pomimo, że mają ograniczenia, mają też piękne zdolności - dodała.

Katarzyna Maj, wychowawca Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Broniny przyjeżdża do Jędrzejowa z grupą „Wyraź siebie” od trzech lat. Jak podkreśla, to impreza, na której zawsze panuje wyjątkowo rodzinna atmosfera.

Przegląd w Jędrzejowie rozpoczęły gościnne występy artystów z Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Teatru „Radwanek” z Fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama