Radni zgodnie krytykują władze Kielc

Data publikacji: 04.12.2019 18:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.12.2019 Kielce. Na zdjęciu: kieleccy radni (od prawej): Agata Wojda - przewodnicząca klubu KO, Radosław Podsiadły - Radio Kielce, Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - przewodniczący klubu PiS

04.12.2019 Kielce. Na zdjęciu: kieleccy radni (od prawej): Agata Wojda - przewodnicząca klubu KO, Radosław Podsiadły - Radio Kielce, Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś - przewodniczący klubu PiS
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Kieleccy radni z różnych opcji wyjątkowo zgodni w ocenie kryzysowej sytuacji funkcjonowania urzędu miasta.

Goście środowej audycji Punkty Widzenia Radia Kielce odpowiadali na pytanie czy władze miasta panują nad sprawami kielczan, po kontrowersyjnych decyzjach jakie w ostatnim czasie zapadają w kieleckim magistracie. To między innymi zamieszanie z przyjęciem rezygnacji i ponownym powołaniem na stanowisko wiceprezydenta Danuty Papaj, czy braku powołania pełnomocnika osób niepełnosprawnych przez Bogdana Wentę.

Radni podczas dyskusji w studiu Radia Kielce, zgodnie skrytykowali ostatnie poczytania prezydenta Bogdana Wenty.

Zdaniem Agaty Wojdy radnej Koalicji Obywatelskiej władze miasta nie panują przede wszystkim nad sposobem sprawowania funkcji.

- Przed nami jest bardzo wiele wyzwań, takich jak uchwalenie budżetu na 2020 rok. Przed nami najistotniejsza sesja w roku, a my od kilku tygodni jesteśmy widzami marnej jakości brazylijskiego serialu, której głównym bohaterem jest Danuta Papaj - dodaje.

Niezadowolony z obecnej sytuacji w mieście jest również Kamil Suchański - przewodniczący kieleckiej Rady Miasta, który stwierdził, że przerażający jest fakt, że osoba Danuty Papaj, której bezgranicznie ufa prezydent Bogdan Wenta, na każdym kroku wprowadza w błąd opinię publiczną popełniając mnóstwo błędów.

- Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy pani Papaj buduje wiarygodność prezydenta Bogdana Wenty, czy tak jak wg mnie, ciągnie go jeszcze niżej w dół. Jako mieszkańcy prawie 200. tys. miasta zasługujemy na kadrę zarządzającą na najwyższym poziomie - powiedział.

Zdaniem Jarosława Karysia, wiceprzewodniczącego Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości widać, że nikt z rządzących w ratuszu nie panuje nad tym, co dzieje się w Kielcach.

- Nadzór nad sprawowaniem władzy prezydenta Bogdana Wenty jest chyba tylko symboliczny. Ponadto spirala wzajemnych oskarżeń w kierunku radnych powoduje, że w obecnej kuriozalnej sytuacji w mieście nie jesteśmy w stanie podejmować decyzji - mówił.

Jak stwierdził, sprawa ponownego powołania wiceprezydent Papaj, budzi we wszystkich duże wątpliwości, nie tylko natury etycznej.

Posłuchaj audycji:

Reklama