Omijali półzapory i przejeżdżali przez tory, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Nie unikną mandatu

Data publikacji: 04.12.2019 18:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Policjanci ze Skarżyska wystawili już pierwsze mandaty za nieprawidłowości, jakich dopuścili się kierowcy w Bliżynie. Przypomnijmy, 18 października omijali oni tzw. półzapory i przejeżdżali przez tory, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Informację na ten temat dostaliśmy od naszego słuchacza.

Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej informuje, że mundurowi dotychczas wystawili 5 mandatów m.in. za przejeżdżanie przez tzw. „podwójną ciągłą” i nieprawidłowy przejazd przez tory. Ustalono także około 50 właścicieli samochodów. Trwa sprawdzanie, czy to oni prowadzili pojazdy. Wkrótce kolejne osoby powinny zostać ukarane. Ustalono także, że rogatki nie były uszkodzone. Za takie przewinienie grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych i 9 punktów karnych.

Każdego roku w Polsce dochodzi do 200 wypadków z udziałem kierowców i pieszych, którzy lekceważąc przepisy ruchu drogowego, doprowadzają do groźnych zdarzeń na przejazdach kolejowych. Dużą część stanowią wypadki śmiertelne.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama