Integracyjne spotkanie w Wodzisławiu

Data publikacji: 04.12.2019 19:54
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.12.2019 Wodzisław. „Spotkania bez barier”

04.12.2019 Wodzisław. „Spotkania bez barier”
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

110 niepełnosprawnych dzieci z powiatu jędrzejowskiego otrzymało paczki świąteczne podczas „Spotkania bez barier”, które po raz 17. odbyło się w Wodzisławiu. Organizatorem integracyjnej imprezy była miejscowa Samorządowa Szkoła Podstawowa.

Jak powiedziała koordynatorka akcji Iwona Pietras, paczki udało się przygotować dzięki wsparciu około 60. darczyńców. W podziękowaniu za pomoc otrzymują oni „Anioły dobrego serca”. Podczas uroczystości, wręczono również 3 statuetki „Serce na dłoni” osobom i instytucjom, które od lat są przyjaciółmi akcji. W tym roku otrzymali je: Jerzy Szwaczka, prezes Koła Łowieckiego „Mozgawa”, Małgorzata Filipowicz, właściciel firmy „Fiano” oraz Anna i Paweł Siechowiczowie, właściciele Zakładu Kamieniarskiego „Paskam” z Łączyna. Jak dodała Iwona Pietras to wyjątkowe osoby, które mają serce na dłoni i chętnie wspierają osoby niepełnosprawne.

Od samego początku, czyli od 17 lat w „Spotkaniach bez barier”’ wraz ze swoją dziś 21-letnią niepełnosprawną córką Anią udział bierze Andrzej Pałczyński. Jak powiedział, to dla córki bardzo ważna impreza, na którą czekała od kilku dni. Ładowała aparat, ponieważ lubi robić zdjęcia. Jak dodał, tu jest rodzinna atmosfera i występują artyści, których bardzo dobrze zna.

Dumy z imprezy nie krył Jerzy Kostyła, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu. Jak powiedział - to impreza, dzięki której w Wodzisławiu już nie ma barier. Obok osób niepełnosprawnych występują również osoby pełnosprawne, dzięki czemu od lat jest wspaniała integracja.

Imprezę swoimi występami uświetniła m.in. Orkiestra Młodzieżowa z Wodzisławia oraz grupa Art -Es z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa oraz artysta-malarz Zbigniew Kasprzak, który podczas imprezy malował duży obraz.

Reklama