XVI Mała Liga Piłki Ręcznej przeszła do historii

Data publikacji: 04.12.2019 21:31
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Kielce. 04.12.2019. Zakończenie XVI Turnieju

Kielce. 04.12.2019. Zakończenie XVI Turnieju " Małej Ligi Piłki Ręcznej". Na zdjęciu (z lewej): Marian Urban - prezes klubu PGE Vive Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Reprezentacje Szkoły Podstawowej z Działoszyc w klasach 4-6, PSP Czajków w klasach 7-8 i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku w szkołach ponadpodstawowych zwyciężyły w XVI Małej Lidze Piłki Ręcznej zorganizowanej przez Fundację Vive Serce Dzieciom. W finale najmłodszej kategorii wiekowej ekipa z Działoszyc pokonała SP Czajków 11:10, w klasach 7-8 Czajków wygrał z Szydłowcem 9:7, a w meczu o złoto w szkołach średnich Skarżysko rozgromił Zespół Szkół w Chęcinach 17:7.

- W tym roku po raz pierwszy udało nam się zagrać w pełni skoncentrowania i spokoju - powiedział Bartłomiej Zagórski z Zespołu Szkół nr 3 we Włoszczowie, który zajął III miejsce w najstarszej kategorii.

Niewiele zabrakło, abyśmy zagrali w finale, ale mimo to cieszymy się z drugiego miejsca, bo to także jest duży sukces. Mała Liga to świetna impreza promująca handball i integrująca szkoły, które kochają tę dyscyplinę sportu - dodał kapitan brązowych medalistów.

W 16. Małej Lidze Piłki Ręcznej wzięły udział 54 zespoły rywalizujące w trzech kategoriach wiekowych, czyli blisko 800 młodych szczypiornistów.

Reklama