Wernisaż wystawy Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze”

Data publikacji: 05.12.2019 07:53
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
Wystawa Aleksandra Yasina Nastrój w kolorze w Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach

Wystawa Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze” w Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach
Fot. Magdalena Smożewska-Wójcik / Radio Kielce

Wernisaż wystawy Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze” odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Aleksander Yasin ukończył z wyróżnieniem szkołę plastyczną w Symferopolu, Krymską Szkołę Artystyczną im. N. Samokisza oraz Krymski Instytut budownictwa na kierunku architektura krajobrazu. Artysta maluje pejzaże, panoramy miast i martwą naturę. Jego ulubioną techniką jest akwarela. Od 2004 roku należy do grupy artystów BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Na swoim koncie ma ponad 70 wystaw autorskich. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach Rosji, Polski, Rumunii, Czech, Argentyny, Kanady, USA, Francji, Włoch, Grecji, Norwegii, a także w muzeach Rosji, Polski i Francji. W 2001 roku wyjechał z rodziną do Polski. Mieszka w Połańcu.

Podczas spotkania z kielczanami artysta przyznał, że wprawdzie nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie architekta, ale wciąż interesują go architektoniczne motywy. Dodał, że jego ulubioną techniką jest, co prawda, akwarela, ale dla „odpoczynku” sięga też po olej. A potem z przyjemnością wraca do akwareli.

Ponad 60 akwareli, które prezentuje w Kielcach Yasin jest jedną wielką podróżą od plaż Krymu po Wenecję.

Wystawę malarstwa Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze”  można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach przez dwa tygodnie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama