„CHOINKA POD CHOINKĘ” 2019, CZYLI BAJKOWE ŚWIĘTA

Data publikacji: 05.12.2019 12:06
Kategoria: Pływające strony /Źródło: „CHOINKA POD CHOINKĘ” 2019, CZYLI BAJKOWE ŚWIĘTA

Polskie Radio Kielce po raz 17. zorganizowało przedświąteczną akcję charytatywną „Choinka pod choinkę”, której ideą jest wsparcie potrzebujących. Tym razem pomagamy małym pacjentom przebywającym na jedynym w województwie świętokrzyskim Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Klinice Pediatrii w Kielcach. Ciężko chore dzieci i młodzież przebywają tam zwykle ponad miesiąc. Dlatego chcemy choć trochę umilić im ten czas i przekazać czytniki e-booków z bajkami i dobrą młodzieżową literaturą.

Akcja „Choinka pod choinkę” trwała od 9 do 13 grudnia. Tradycyjnie mieliśmy dla Państwa niezwykłe świąteczne choinki. Ale nie tylko, bo również pięknie wydane „Bajki o magicznym lusterku” Agnieszki Minkowskiej, która zwyciężyła w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia Kielce na najpiękniejszą bajkę z morałem.

W tym roku do współpracy w akcji zaprosiliśmy znanych artystów, lekarzy, sportowców, dziennikarzy. Byli z nami, m.in., Andrzej „Piasek” Piaseczny, Jan Nowicki, Rafał Zawierucha, Mateusz Szymkowiak i rodzina Dujszebajewów.

Przez cały czas trwania akcji „Choinka pod choinkę” zachęcaliśmy słuchaczy Radia Kielce do dokonywania wpłat na specjalne konto. Każdy, kto zadeklarował przekazanie co najmniej 50 złotych otrzymał książeczkę z płytą audio, idealną na świąteczny prezent dla dziecka. Osoba, która w danym dniu zaoferowała najwyższą kwotę otrzymała natomiast w prezencie choinkę i bajkę z autografem wyjątkowego gościa.

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI - DOKONAJ WPŁATY:

Caritas Diecezji Kieleckiej, ul. Jana Pawła II 3, 25-013 Kielce

ING Bank Śląski Oddział Kielce, 43 1050 1416 1000 0090 8076 2769

Tytuł wpłaty: Darowizna na rzecz akcji „Choinka pod choinkę”

Wpłat można dokonywać do 31 grudnia 2019 r.

 

HISTORIA AKCJI CHOINKA POD CHOINKĘ


2019 ROK – 45 TYSIĘCY 580 ZŁOTYCH

45 tys. 580 zł tyle udało nam się zebrać w tym roku w ramach akcji „Choinka pod choinkę”. Za zebrane pieniądze kupimy e-booki dla pacjentów przebywających na oddziale onko-hematologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

ZOBACZ PRZEBIEG AKCJI W POSZCZEGÓLNYCH DNIACH:

 DZIEŃ PIERWSZY

 DZIEŃ DRUGI

 DZIEŃ TRZECI

 DZIEŃ CZWARTY

DZIEŃ PIĄTY

 

2018 ROK – 42 TYSIĄCE 300 ZŁOTYCH

W 2018 roku w naszej corocznej akcji „Choinka pod choinkę” zebraliśmy 42 tysiące 300 złotych, w tym 9 tysięcy złotych w postaci pomocy rzeczowej. Pieniądze przeznaczyliśmy na budowę nowego placu zabaw dla ogniska wychowawczego Caritas w Jędrzejowie. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "CHOINKA POD CHOINKĘ" W 2018 ROKU

 

2017 ROK – 18 TYSIĘCY 701 ZŁOTYCH

Licytowaliśmy udekorowane świątecznie choinki podarowane przez biskupów diecezji kieleckiej - Jana Piotrowskiego, radomskiej - Henryka Tomasika i sandomierskiej - Krzysztofa Nitkiewicza, zakonników ze Świętego Krzyża, a także przygotowaną przez dziennikarzy Radia Kielce. Dochód z akcji przeznaczyliśmy na zakup sprzętu ratującego ludzkie życie, który podarowaliśmy strażakom-ochotnikom. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "CHOINKA POD CHOINKĘ" W 2017 ROKU

 

2016 ROK – 23 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup specjalistycznego samochodu do przewożenia chorych dla hospicjum stacjonarnego im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "CHOINKA POD CHOINKĘ" W 2016 ROKU

 

2015 ROK – 27 TYSIĘCY 159 ZŁOTYCH („GWIAZDKA Z NIEBA”)

Za zebrane pieniądze została wyposażona pracownia kulinarna stowarzyszenia SIEMACHA w Kielcach. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "GWIAZDKA Z NIEBA" W 2015 ROKU

 

2014 ROK – 21 TYSIĘCY 465 ZŁOTYCH („GWIAZDKA Z NIEBA”)

Pieniądze zebrane podczas licytacji przeznaczyliśmy na modernizację i wyposażenie Domu Samotnej Matki i Ofiar Przemocy w Wiernej Rzece. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "GWIAZDKA Z NIEBA" W 2014 ROKU

 

2013 ROK – 29 TYSIĘCY 230 ZŁOTYCH

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży świątecznych drzewek i ozdób przeznaczyliśmy na stypendia dla uzdolnionej świętokrzyskiej młodzieży. WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI "CHOINKA POD CHOINKĘ" W 2013 ROKU

 

2012 ROK – 19 TYSIĘCY 966 ZŁOTYCH

Pieniądze zostały podzielone na miesięczne stypendia dla szóstki młodych ludzi: Mileny Rot, Dawida Dworaka, Izabeli Zielińskiej, Małgosi Perchel, Łukasza Partyki i Marcina Różyca. Zaproszenie do przekazania drzewek przyjęli: Jakub Błaszczykowski, Ojcowie Oblaci ze Świętego Krzyża, Robert Makłowicz, Jerzy Stuhr, zespół T-Love z liderem Muńkiem Staszczykiem oraz Dom Opieki Rodzinnej z Pierzchnicy.

 

2011 ROK – 48 TYSIĘCY 572 ZŁOTYCH

Dochód przeznaczony został dla Stowarzyszenia Siemacha w Kielcach. Dzięki hojności słuchaczy możliwy był zakup instrumentów do pracowni muzycznej. Licytowaliśmy drzewka kieleckiej artystki, Oli Makowskiej, ekipy serialu "Ojciec Mateusz" i sandomierskich samorządowców, Małgorzaty Tusk, Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża, Bogdana Wenty oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

2010 ROK – 34 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Pieniądze przeznaczyliśmy na wyposażenie świetlicy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Licytowaliśmy drzewka prezydenta Kielc Wojciech Lubawskiego, Targów Kielce, wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby, Andrzeja Piasecznego i marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

 

2009 ROK – 23 TYSIĄCE 100 ZŁOTYCH

Kwotę tę przekazaliśmy mieszkańcom Wierszyny. Miejscowość ta położona jest we wschodniej Syberii nad rzeką Idą, około 100 kilometrów na północ od Irkucka. Mieszka w niej około pięciuset mieszkańców. Prawie wszyscy są Polakami.

 

2008 ROK – 16 TYSIĘCY 911 ZŁOTYCH

Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup laptopów dla małych pacjentów uczących się w szkole przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. Nasi słuchacze licytowali świąteczne drzewka ufundowane i przybrane przez znane firmy z regionu świętokrzyskiego: Kolporter, ZEORK S.A., Polskie Składy Budowlane, Polonica, Lafarge. W sumie do szpitalika trafiło 12 gotowych do pracy laptopów oraz zestaw programów edukacyjnych i gier komputerowych.

 

2007 ROK – 18 TYSIĘCY 416 ZŁOTYCH

Całą kwotę przeznaczyliśmy na pomoc dla chorej na cukrzycę Martynki. Licytowaliśmy drzewka z bombkami podpisanymi przez polskich aktorów, piłkarzy reprezentacji Polski i polityków. Licytowaliśmy też choinkę przygotowaną przez Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża.

 

2006 ROK – 3 TYSIĄCE 972 ZŁOTE

Za uzyskane pieniądze paczkami obdarowaliśmy 150 osób. Drzewka pochodziły od zespołu Mafia, marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, piłkarzy Kolportera Korony Kielce, Ojców Oblatów ze Świętego Krzyża. Licytowaliśmy też stroik podarowany przez wojewodę świętokrzyskiego Grzegorza Banasia.

Reklama