Buski szpital z nowoczesnymi urządzeniami

Data publikacji: 05.12.2019 12:10
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2019 Busko-Zdrój. Aparat ginekologiczny USG w buskim szpitalu

05.12.2019 Busko-Zdrój. Aparat ginekologiczny USG w buskim szpitalu
Fot. Szpital Busko -Zdrój

Cyfrowy aparat rentgenowski oraz aparat ginekologiczny USG trafiły na wyposażenie szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. To wysokiej klasy urządzenia, które umożliwiają dokładny odczyt ułatwiający diagnozę.

Jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiej lecznicy, do tej pory w szpitalu funkcjonowała tylko jedna pracownia z wyeksplatowanym już aparatem RTG. Nie pozwalała ona w krótkim czasie wykonać takiej liczby zdjęć, na jaką było zapotrzebowanie. Koniecznym stało się więc utworzenie drugiej pracowni. Dzięki cyfryzacji, zdjęcie i opis są dostępne w kilka sekund.

- To najwyższej jakości aparat o niskiej dawce promieniowania, przeznaczony do prześwietleń, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ułatwia postawienie przez lekarza trafnej diagnozy i wdrożenie właściwego procesu leczenia. Bardzo precyzyjnie widać każdą zmianę czy uraz - dodaje.

Kolejnym ważnym zakupem jest aparat USG na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Oba urządzenia kosztowały milion złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły ze środków własnych szpitala.

W niedługim czasie planowane są dalsze zakupy aparatury i sprzętu medycznego, tak, aby poszerzyć ofertę placówki.

Reklama