Radni przekazali pieniądze Koronie

Data publikacji: 05.12.2019 15:45 / Data aktualizacji: 05.12.2019 16:26
Autor: Radosław Podsiadły , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 05.12.2019. Sesja Rady Miasta. Na zdjęciu: Krzysztof Zając - prezes zarządu Korony

Kielce. 05.12.2019. Sesja Rady Miasta. Na zdjęciu: Krzysztof Zając - prezes zarządu Korony
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Miasto przekaże Koronie dodatkowe pieniądze - taką decyzję podjęli radni na czwartkowej sesji. W głosowaniu nad projektem uchwały w tej sprawie, poprzedzonym bardzo długą i gorącą dyskusją, barwy partyjne nie miały znaczenia. Za przyjęciem dokumentu opowiedziało się 11 radnych, przeciw było 8, a 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Właściciele klubu zdecydowali o podniesieniu kapitału o 5 mln zł, a to oznacza, że miasto, zgodnie z proporcją liczby posiadanych akcji będzie musiało wyłożyć na ten cel około 1,5 mln złotych.

Radni mieli wiele wątpliwości co do tego, czy podniesienie kapitału spowoduje realną poprawę jakości klubu i osiąganych wyników sportowych. Z drugiej strony, część radnych zwracało uwagę na tradycję i historię Korony oraz przywiązanie do klubu wielu kibiców.

Po głosowaniu, prezes Korony Krzysztof Zając stwierdził, że jego wynik to dobra wiadomość dla klubu, ale również dla mieszkańców miasta. Zaznacza, że dzięki zwiększeniu kapitału, klub będzie mógł rozwinąć skrzydła po ostatnim paśmie niepowodzeń.

Zadowolony z wyniku głosowania jest również przewodniczący rady Kamil Suchański. Jak mówi, to oznaka odpowiedzialnego traktowania przez miasto swoich partnerów biznesowych. Dodaje, że poświęcone teraz dodatkowe wydatki niedługo, bo jak mówią członkowie zarządu, już po 3 latach, mogą zmienić się w zyski dla miasta.

Bardziej ostrożny w osądach jest Jarosław Karyś, szef klubu radnych PiS. Stwierdza, że po podniesieniu kapitału spółki władze miasta powinny zacząć dokładniej przyglądać się temu, jak zarząd Korony wykorzysta nowe fundusze.

Za przekazaniem pieniędzy zagłosowali: Jarosław Karyś, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Zdzisław Łakomiec, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Anna Kibortt, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański, Karol Wilczyński i Joanna Winiarska. Przeciwni byli: Jarosław Bukowski, Michał Braun, Maciej Bursztein, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Czech-Kruczek, Anna Myślińska, Agata Wojda i Katarzyna Zapała. Dariusz Kisiel, Piotr Kisiel, Joanna Litwin i Marcin Stępniewski wstrzymali się od głosu.

Reklama