Poseł Krzysztof Bosak chce wygrać prawyborcze „jeden z dziewięciu” Konfederacji

Data publikacji: 05.12.2019 20:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2019. Kielce. Spotkanie posła Krzysztofa Bosaka z mieszkańcami Kielc i regionu. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Bosak - Konfederacja, Michał Nieznański – Ruch Narodowy, Łukasz Wilczyński – Ruch Narodowy

05.12.2019. Kielce. Spotkanie posła Krzysztofa Bosaka z mieszkańcami Kielc i regionu. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Bosak - Konfederacja, Michał Nieznański – Ruch Narodowy, Łukasz Wilczyński – Ruch Narodowy
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Prawybory prezydenckie ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość, a także podsumowanie pierwszego posiedzenia Sejmu, zdominowały tematykę czwartkowego spotkania posła Krzysztofa Bosaka z mieszkańcami Kielc i regionu.

Świętokrzyski parlamentarzysta jest jednym z dziewięciu kandydatów w prawyborach, które wyłonią osobę mającą reprezentować Konfederację w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Zdaniem posła Krzysztofa Bosaka, walka o to, kto ostatecznie zwycięży w prawyborach będzie toczyć się do samego końca, ponieważ obecnie nie widać wyraźnego faworyta.  

- Kandydat Konfederacji ma dużą rolę do odegrania w kampanii wyborczej oraz w przyciąganiu  nowych wyborców do naszej partii. Uważam, że jestem w stanie to zrobić i przekonać wyborców zarówno PiS, jak i Platformy do tego, że Konfederacja jest opcją dla nich. Jestem w stanie poszerzać bazę wyborczą naszej partii i powalczyć o możliwie wysoki wynik - mówi.

Krzysztof Bosak pytany, czy wzrost sondażowego poparcia dla Konfederacji po wyborach parlamentarnych jest dla niego zaskoczeniem stwierdził, że mieszkańcy jeszcze przed wyborami obawiali się, że głos oddany na Konfederację będzie głosem straconym.

- W tej chwili te tamy pękły, ludzie widzą, że PiS ma samodzielną większość, wiec można popierać Konfederację bez ryzyka, że Platforma, czy Lewica przejmie władzę. Wyborcy widzą, że sprawdzamy się w Sejmie, dlatego można nas w sposób świadomy popierać - dodaje.

Świętokrzyski poseł Konfederacji w rozmowie z Radiem Kielce deklaruje, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu 12 grudnia dołączy do niedawno powołanego świętokrzyskiego zespołu parlamentarnego. Jak mówi do tej pory nie został zaproszony do tego gremium.

Prawybory prezydenckie w Konfederacji będą organizowane w systemie elektorskim. Podczas szesnastu zjazdów wojewódzkich ugrupowania w grudniu i w styczniu, mieszkańcy i sympatycy będą mogli głosować na wybranego przez siebie kandydata.

W prawyborach może wziąć każdy dorosły Polak po dokonaniu rejestracji i opłaceniu 30 zł na rzecz partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Ostatecznego zwycięzcę prawyborów poznamy dopiero 18 stycznia, podczas zjazdu elektorskiego w Warszawie. Oprócz posła Krzysztofa Bosaka, w prawyborach prezydenckich Konfederacji biorą udział: Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Jacek Wilk, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński i Magdalena Ziętek-Wielomska.

Reklama