Robiąc zakupy możesz pomóc potrzebującym

Data publikacji: 06.12.2019 15:11 / Data aktualizacji: 06.12.2019 21:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.12.2019. Kielce. Przedświąteczna zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

06.12.2019. Kielce. Przedświąteczna zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Makaron, cukier, olej, mąkę, czy słodycze można wkładać do koszy wystawionych w ponad 70 świętokrzyskich sklepach, w których rozpoczęła się przedświąteczna zbiórka żywności. Przeprowadzana jest pod hasłem „Tak. Pomagam!”.

W tegoroczną akcję zaangażowało się około 1400 wolontariuszy. Wśród nich jest Patrycja z Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach.

- W zbiórce żywności biorę udział po raz pierwszy. Do włączenia się w akcję zachęciła mnie nauczycielka z mojej szkoły. Nigdy się w takich akcjach nie udzielała, ale pomyślałam, że w tym roku spróbuję. Moja rola polega na rozdawaniu ludziom wchodzącym do sklepu ulotek i zachęcaniu do zakupienia dodatkowego produktu spożywczego - dodała Patrycja.

W zbiórkę żywności organizowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej od wielu lat włącza się m.in. pani Józefa. Jak mówi, osobom potrzebującym pomaga także na co dzień.

- Często wspieram moją koleżankę, która jest osobą biedną i jej nie ma kto pomóc. Nawet wczoraj u niej byłam i dałam jej paczkę z żywnością. Dzisiaj kosza, gdzie można wkładać produkty spożywcze też nie ominęłam obojętnie. Włożyłam makaron i cukier. Chociaż raz, czy dwa razy w roku warto wspomóc ludzi potrzebujących - dodała pani Józefa.

W sobotę akcję będzie można wesprzeć w godzinach 9-19.

Zbiórka żywności przeprowadzona zostanie Kielcach, Jędrzejowie, Busku-Zdroju, Koniecpolu, Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej, Sędziszowie, Miechowie, Słomnikach, Proszowicach, Koszycach, Koniecpolu i Gnojnie.

Tagi do tego wpisu
Reklama