Od dzisiaj jazda „na suwak” i „korytarz życia” są obowiązkowe

Data publikacji: 06.12.2019 15:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.12.2019. Kielce. Prewencyjna akcja policjantów na przejściach dla pieszych

06.12.2019. Kielce. Prewencyjna akcja policjantów na przejściach dla pieszych
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Od dziś kierowcy powinni stosować dwa nowe przepisy na polskich drogach. Obowiązkowa stała się jazda „na suwak” i tworzenie tzw. korytarzy życia. O tej akcji przypominają także świętokrzyscy policjanci.

Jak informuje podkomisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, nowe regulacje mają wpłynąć przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

- W przypadku korytarza życia powinniśmy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu kultury jazdy. Od dziś na każdej drodze, gdzie np. dojdzie do wypadku, kierowcy są zobowiązani do tego, aby ustąpić pierwszeństwa i umożliwić przejazd służbom ratunkowym - mówi.

Funkcjonariusz przypomina, że jest to niezwykle istotne w przypadku zagrożenia zdrowia i życia osób, które ucierpiały w wypadku. Z kolei obowiązek jazdy „na suwak” ma służyć upłynnieniu ruchu na ulicach. W sytuacji, gdy kończy się jeden z pasów ruchu, kierowcy są zobowiązani kontynuować jazdę wpuszczając przed siebie jeden pojazd.

Funkcjonariusze świętokrzyskiej policji prowadzili dziś z wykorzystaniem drona akcję prewencyjną na kieleckich ulicach. Urządzenie monitorowało nieprawidłowe zachowania zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Z okazji 6 grudnia za drobne wykroczenia policjanci rozdawali rózgi, natomiast dla przestrzegających przepisów mieli słodkie upominki.

Tagi do tego wpisu
Reklama