Ich fotografie pokazują, że życie jest piękne [NAGRODZONE PRACE]

Data publikacji: 06.12.2019 21:14
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.12.2019 Kielce. Mała scena KCK. Gala konkursu fotograficznego

06.12.2019 Kielce. Mała scena KCK. Gala konkursu fotograficznego "Życie jest piękne"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

1600 zgłoszonych zdjęć i 12 zwycięzców. Zakończyła się 13. edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Życie jest piękne”. Jego główną ideą od samego początku jest pokazanie poprzez zdjęcia pozytywnych bodźców i walorów płynących właśnie z życia.

Sławomir Zieliński, jeden z jurorów, powiedział, że najłatwiejsza była selekcja z ponad 1,5 tys. przesłanych fotografii do 200. Natomiast najtrudniejsze było wyselekcjonowanie już tej zwycięskiej 12. 

Katarzyna Stachyra, pochodząca z Piekar Śląskich, „kwietniowa” laureatka konkursu nie określa siebie jako profesjonalnego fotografa, choć z sukcesami zajmuje się tym od 10 lat. Fotografia nieodzownie wiąże się u niej z podróżowaniem. I to właśnie w trakcie zwiedzania południowych Indii wykonała zwycięskie zdjęcie chłopca bawiącego się zrobioną przez siebie zabawką. Jak mówi, najważniejsze w fotografii jest serce. Na drugim miejscu „dobre oko”.

Oprócz nagrody w wysokości 1000 zł, zwycięskie zdjęcia znalazły się w konkursowym kalendarzu na 2020 rok. Fotografie przyozdobią też elewację Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie będzie można je podziwiać do następnej edycji.

LAUREACI 13. EDYCJI KONKURSU „ŻYCIE JEST PIĘKNE”:

Marcin Bawiec, Maciej Czapla, Przemysław Firkowski, Urszula Frydrych, Agnieszka Gulczyńska, Tomasz Okoniewski, Wisz Orłowski, Katarzyna Stachyra, Nadia Szymańska, Artur Szymczyk, Krzysztof Więckowski, Krzysztof Zając.

Wyróżnione fotografie w konkursie „Życie jest piękne” 

Zwycięskie fotografie w konkursie „Życie jest piękne” 

Tagi do tego wpisu
Reklama