Gratka dla miłośników gołębi i królików w Targach Kielce

Data publikacji: 07.12.2019 07:26 / Data aktualizacji: 07.12.2019 09:46
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.12.2019. Kielce. Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików w Targach Kielce

07.12.2019. Kielce. Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików w Targach Kielce
Kielce / Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

W Targach Kielce trwa rekordowa Świętokrzyska Wystawa Gołębi i Królików. W trakcie spotkania zaprezentowanych zostanie ponad 1300 królików oraz około 800 gołębi pocztowych.

Sylwester Klimek, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza podkreśla, że tak dużej liczby zgłoszonych zwierząt jeszcze w Polsce nie było. Zwierzęta przywiozło 150 hodowców z Polski i Słowacji.

Jak co roku, podczas Okręgowej Wystawy Gołębi prowadzone będą licytacje najpiękniejszych zwierząt, a dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz pacjentów oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach. Nowością w tym roku jest to, że oprócz gołębi pocztowych licytowane będą także króliki.

Tegoroczne spotkanie będzie wyjątkowe także dla hodowców gołębi pocztowych. Okręgowa Wystawa świętuje swoje 50-lecie.

Wystawa od rana cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pan Ryszard Siwek przyjechał na Targi z okolic Częstochowy. Hodowca nie ukrywa, że ma nadzieję wrócić z Kielc z kolejnymi ciekawymi okazami gołębi.

Oprócz różnych odmian gołębi uczestnicy wystawy będą mogli obejrzeć wyjątkowe okazy drobiu ozdobnego, między innymi kury jedwabiste, czubatki, kaczki mandarynki i karolinki.

Organizatorami wystaw są Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Kielce, Kielecki Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Wystawa będzie otwarta w sobotę do 18.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama