Spod Jasnej Góry na tarczy

Data publikacji: 07.12.2019 08:09 / Data aktualizacji: 07.12.2019 21:46
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Mecz Częstochowianka Częstochowa - KSZO Ostrowiec

Mecz Częstochowianka Częstochowa - KSZO Ostrowiec
Fot. KSZO Ostrowiec SA - 1 Liga Siatkówki Kobiet / Facebook

Dziesiątej porażki w tym sezonie doznały siatkarki KSZO Ostrowiec. W 13. kolejce I ligi przegrały na wyjeździe z Częstochowianką Częstochowa 0:3 (9:25, 16:25, 21:25). W przekroju całego spotkania „pomarańczowo-czarne” były wyraźnie słabsze od rywalek. Najbardziej wartościową zawodniczką spotkania wybrana została środkowa bloku Częstochowianki Wioletta Lach.

- Od początku ten mecz nie układał się dla nas pozytywnie. Dziewczyny z Częstochowy bardzo dobrze zagrywały, a my nie potrafiliśmy sobie poradzić w przyjęciu. Również nasz atak nie był precyzyjny. Moim podopiecznym za bardzo drżały ręce, a to ułatwiało rywalkom obronę. Niestety nie mogliśmy nawiązać walki jak równy z równym - podsumował trener KSZO Marcin Cebo.

W ostrowieckim zespole zadebiutowała, wypożyczona z Legionovii Legionowo, atakująca Kamila Dyduła. 21-letnia zawodniczka trenowała z nową drużyną zaledwie od czwartku, a więc na razie trudno ocenić jej formę.

Za tydzień siatkarki KSZO zmierzą się przed własną publicznością z SMS PZPS Szczyrk. Mecz w hali przy ul. Świętokrzyskiej rozpocznie się w sobotę (14 grudnia) o godzinie 17.00.

Reklama