Bliżej kultury chrześcijańsko-żydowskiej. Rozpoczynają się cykliczne spotkania

Data publikacji: 07.12.2019 09:44
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W stolicy województwa świętokrzyskiego rozpoczynają się VIII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie pod hasłem „Erec - Ziemia". W tym roku wszystkie wydarzenia będą związane z troską o środowisko i odpowiedzialnością ekologiczną.

W programie są dyskusje, warsztaty, spacer i koncert. Pierwszą propozycją jest spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim pt. „Ptaki kieleckich parków". Stanisław Łubieński jest ukrainistą i kulturoznawcą oraz dziennikarzem współpracującym z „Tygodnikiem Powszechnym”,„Lampą", „Nowymi książkami" i „Dwutygodnikiem". Od kilku lat prowadzi spacery ornitologiczne w Warszawie i innych miastach Polski. Swoją pasją podzielił się także w książce „Dwanaście srok za ogon”, za którą czytelnicy uhonorowali go Literacką Nagrodą Nike 2017.

11 grudnia o godz. 18.00. w ramach Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich odbędzie się spotkanie z o. Stanisławem Jaromim, autorem książki „Boska Ziemia”. Na 12 grudnia zaplanowano rozmowę Małgorzaty Kordowicz, rabinki z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie z o. Stanisławem Jaromim, franciszkaninem pod tytułem „Mnich z rabinką kłócą się o Ziemię". Natomiast 14 grudnia o godz. 12.00 odbędą się „Warsztaty o życiu LESS WASTE".

Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie organizuje Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Dodatkowe zapisy obowiązują jedynie na koncert Jana Kondraka - autora, kompozytora i wykonawcy piosenek, współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów. Koncert odbędzie się 14 grudnia o godz. 17.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama