Mikołaj w domu dziecka i szpitalu

Data publikacji: 07.12.2019 10:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.12.2019 Łoniów. Spotkanie z Mikołajem w Domu Dziecka

07.12.2019 Łoniów. Spotkanie z Mikołajem w Domu Dziecka
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podopieczni z Domu Dziecka w Łoniowie otrzymali mikołajkowe prezenty od Starostwa Powiatowego w Sandomierzu. Dla każdego dziecka przygotowano paczkę pełną słodyczy, którą wręczył sam Mikołaj.

07.12.2019 Łoniów. Spotkanie z Mikołajem w Domu DzieckaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Takie prezenty są dla naszych dzieci bardzo ważne. Zawsze w okolicy 6 grudnia nasi podopieczni czekają na wizyty darczyńców. Delegacja Starostwa Powiatowego przyjeżdża do nas od wielu lat - powiedziała Iwona Piskor, dyrektor Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.  

Dzieci były zachwycone paczkami ze słodyczami, w których były m.in. czekolady, batony i ciasta. Podkreślały, że słodycze nigdy im się nie znudzą.

07.12.2019 Sandomierz. Wizyta Mikołaja na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Starosta sandomierski Marcin Piwnik powiedział, że samorządowcom i urzędnikom zależy na tym, aby z okazji dnia św. Mikołaja obdarować te osoby, które mają na co dzień trochę mniej, ponieważ nie są ze swoimi rodzicami.

- Trzeba o nich szczególnie pamiętać - dodał starosta.

W Domu Dziecka w Łoniowie najmłodsze jest dwumiesięczne dziecko. Najstarsi wychowankowie mają 23 lata. W sumie mieszka tam 36 osób.

Mikołaj wraz z urzędnikami sandomierskiego starostwa powiatowego odwiedził także oddział dziecięcy w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu.

07.12.2019 Sandomierz. Wizyta Mikołaja na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu. Na zdjęciu: Marcin Piwnik - starosta, Marek Kos - dyrektor szpitala, Mikołaj, Grażyna Szklarska - członek zarządu powiatu, Iwona Korczyńska-Sapielak - radna powiatowaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama