Rękodzieło na kiermaszu w Końskich

Data publikacji: 07.12.2019 11:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
06.12.2019 Końskie. Kiermasz Rękodzieła

06.12.2019 Końskie. Kiermasz Rękodzieła
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Bombki szydełkowane, gipsowe i piernikowe, a także stroiki i inne ozdoby świąteczne wypełniły Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Odbył się tam 4. Kiermasz Rękodzieła.

Kamila Dobrowolska, inicjatorka wydarzenia podkreśliła, że pracochłonne i wykonane ze starannością rękodzieło jest alternatywą dla tanich, plastikowych ozdób.

- Zalewa nas tani, niskiej jakości produkt, więc promowanie twórców z naszego regionu, w tym kół gospodyń wiejskich, jest szczególnie ważne. Tu możemy zakupić rękodzieło zrobione z największą starannością - dodała organizatorka kiermaszu.

06.12.2019 Końskie. Kiermasz RękodziełaFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Na jednym ze stoisk można było kupić delikatne szydełkowane bombki, które kojarzą się z serwetkami. Autorka ozdób Edyta Garbacz przyznała, że ich wykonanie jest czasochłonne.

- Jest to pracochłonna technika. Najpierw szydełkuję, potem usztywniam wikolem. Następnym krokiem jest wyczyszczenie z kleju, przymocowanie zawieszki i zapakowanie w estetyczne i bezpieczne dla bombek pudełko, które pozwoli bezpiecznie przetrwać ozdobie wiele lat - wyjaśnia Edyta Garbacz.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się piernikowe ozdoby przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gatnik oraz ozdoby wykonane z surowców wtórnych przez gospodynie z miejscowości Przybyszowy.

Ceny ozdób wahały się od złotówki za gipsowe bombki do 90 złotych za piernikowe chatki.

06.12.2019 Końskie. Kiermasz RękodziełaFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama