W Kielcach wybrano najlepsze książki dla dzieci

Data publikacji: 07.12.2019 14:46
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
07.12.2019. Kielce. Wręczenie nagród w konkursie

07.12.2019. Kielce. Wręczenie nagród w konkursie "księżka przyjazna dziecku". Na zdjęciu (od lewej): Emilia Kiereś, Grzegorz Sowiński - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w kieleckim ratuszu, Anna Tyszewicz - Obara, zastępca dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Awaria” Joanny Wachowiak zwyciężyła w IV edycji konkursu „Książki przyjaznej dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Nagrody wręczono podczas gali odbywającej się w Muzeum Laurensa Hammonda, które jest filią placówki.

,,Awaria” opowiada historię rodzeństwa Tymka, Maćka i Anity. Dzieci mieszkają w nowoczesnym, inteligentnym domu naszpikowanym gadżetami, które mają ułatwiać życie całej rodziny. Funkcjonowanie wszystkich urządzeń nadzoruje komputer Pina. Dzieje się tak do czasu, kiedy dochodzi do awarii systemu. Wtedy cała rodzina musi poradzić sobie w świecie bez prądu, telefonu i wszystkich urządzeń, które do tej pory były niezbędne do życia. Wiesława Jędrzejczykowa, wydawca książki przekonuje, że jest to bardzo pouczająca lektura.

- To wielka radość, że nasze książki w każdej edycji konkursy znajdują się wśród tych nagrodzonych. „Awaria” to naprawdę bardzo pouczająca, aktualna i dowcipna książka. W sposób lekki przedstawia nam to, czemu obecnie na co dzień ulegamy - mówi Wiesława Jędrzejczykowa.

Maciej Obara, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i pomysłodawca konkursu, mówi, że celem jest wyłonienie i promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku 7-14 lat. Ma ona przybliżać tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Głównym kryterium jest jednak wartość literacka utworu.

W tegorocznej edycji zgłoszono 120 publikacji, wręczono 9 wyróżnień.

adv adv
Wiadomości
Reklama