Parlamentarzyści PiS przygotowali „Szlachetną Paczkę”

Data publikacji: 07.12.2019 18:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 07.12.2019. Parlamentarzyści włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Na zdjęciu (od lewej): Marianna Noworycka - Gniatkowska - radna, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Krzysztof Słoń - senator

Kielce. 07.12.2019. Parlamentarzyści włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. Na zdjęciu (od lewej): Marianna Noworycka - Gniatkowska - radna, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Krzysztof Słoń - senator
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Prezent dla potrzebującej rodziny przygotowali wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i senator PiS Krzysztof Słoń. Wsparła ich także kielecka radna miejska PiS Marianna Noworycka-Gniatkowska.

Pomocą objęto matkę samotnie wychowującą dwójkę dzieci. W przygotowanej paczce znalazła się nowa pralka, zestaw garnków, mikser oraz kilka kompletów pościeli.

- Namawiamy wszystkich kielczan do pomagania - mówił wiceminister Piotr Wawrzyk. - Zbliża się czas świąteczny, kiedy trzeba sobie pomagać, dawać prezenty. Nie wszystkich na to stać. Namawiamy wszystkich do dzielenia się tym co mają, do pomagania tym, których nie stać na prezenty świąteczne. W tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia namawiamy po prostu do czynienia dobra - dodał.

Senator Krzysztof Słoń ma nadzieję, że przygotowany prezent przyda się nie tylko przed świętami, ale przez cały rok, a rodzina będzie z niego zadowolona.

- Mnie też bardzo cieszy, że przy okazji „Szlachetnej Paczki” stworzyliśmy bardzo szybko paczkę dobrych ludzi. Chcieliśmy się włączyć w tę akcję i zaświadczyć, że jest ona niezwykle pozytywnym aspektem naszego życia społecznego i na mapie kraju bardzo dobrze się zaznacza - powiedział Krzysztof Słoń.

Radna Marianna Noworycka-Gniatkowska dodała, że ta akcja jest realną pomocą dla osób potrzebujących.

- Dobrze, że tę pomoc organizujemy dla rodziny z małymi dziećmi. Wiemy doskonale, że dzieci już oczekują od Mikołaja różnych prezentów. Tym bardziej się cieszymy, że możemy pomóc rodzinie, która ma dwoje malutkich dzieci - mówiła radna.

W tym roku wsparcie w ramach „Szlachetnej paczki” otrzyma ponad 14,5 tysiąca rodzin.

Reklama