Studio Polityczne. Parlamentarzyści powinni interweniować w problemy władz Kielc?

Data publikacji: 07.12.2019 18:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W niedzielę (8 grudnia) kilka minut po godzinie 11 zapraszamy na kolejne wydanie audycji Studio Polityczne. Z politykami reprezentującymi wszystkie ugrupowania parlamentarne poruszmy tematy, m.in., ostatniego szczytu NATO w Londynie oraz serii niefortunnych zdarzeń z udziałem prezydenta Kielc i jego współpracowników.

Kraje członkowskie NATO podczas szczytu w Londynie zgodziły się na aktualizację planu obrony Polski i krajów bałtyckich. W kontekście zapowiedzi prezydenta Turcji, który nie był skłonny zgodzić się na taką aktualizację, to sukces prezydenta Polski. Czy można mówić w dalszym ciągu o izolacji Polski na arenie międzynarodowej i kompromitowaniu naszego kraju przez dyplomację?

Ostatnie dni to seria niefortunnych zdarzeń z udziałem prezydenta Kielc i jego najbliższych współpracowników. Prezydent Bogdan Wenta uznał, że obecność parlamentarzystów na sesji to przejaw „centralizacji władzy”, a Danuta Papaj nie jest w stanie wiarygodnie wyjaśnić  daty swojego powołania na urząd wiceprezydenta czy niezgodnego z prawem zasiadania w Radzie Nadzorczej Wodociągów Kieleckich. Czy parlamentarzyści powinni w takiej sytuacji działać czy milczeć?

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w dyskusji zapraszamy do Studia Gram Radia Kielce. Studio Polityczne to jedyna audycja, w której każdy ma szanse zadać pytanie politykowi i skomentować jego wypowiedź.

Tagi do tego wpisu
Reklama