Komis już czeka na narciarzy

Data publikacji: 07.12.2019 21:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Mimo że świętokrzyskie stoki jeszcze bez śniegu, to jest to już najwyższy czas, aby zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego.

Jak co roku komis sprzętu zimowego prowadzi przy ulicy Kołłątaja w Kielcach Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start”. - Amatorzy zimowych sportów mogą się tam zaopatrzyć we wszelki niezbędny sprzęt - informuje Anna Bujak ze zrzeszenia. - Mamy do sprzedania narty, buty narciarskie, kijki, jak również deski snowboardowe, łyżwy, kurtki, spodnie i kaski. Należy pamiętać o podstawowych zasadach, np. przy wyborze nart należy kierować się swoim wzrostem. Narta, postawiona na podłodze, powinna sięgać do brwi narciarza - powiedziała.

Wysokość to jednak nie jedyna wytyczna. - Przy wyborze należy się także kierować stylem jazdy i poziomem zaawansowania. Wybór sprzętu używanego, to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci. Często bywa tak, że po sezonie ubrania są już za małe, a narty za krótkie. Dobór odpowiedniej wielkości stroju zapewnia komfort i bezpieczeństwo - dodaje.

Komis otwarty jest od poniedziałku do piątku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży sprzętu zimowego Stowarzyszenie „Start” przeznacza na sport i organizowanie obozów rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Reklama