Leśnicy rozpoczną wkrótce sprzedaż świątecznych drzewek

Data publikacji: 08.12.2019 08:54
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Boże Narodzenie to prawdziwe dekoracyjne szaleństwo. Ubieramy świąteczne drzewko, przyozdabiamy okna oraz stół, a nawet rozświetlamy fasady domów.

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad dwa tygodnie. Mimo to w sklepach nie ma jeszcze dużych kolejek po zakup wymarzonego świątecznego drzewka. Tradycyjnie przed świętami choinki przygotowują także leśnicy ze wszystkich nadleśnictw w regionie.

Jak informuje Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kielce, w tym roku w nadleśnictwie będzie można kupić świerki i jodły. Podkreśla jednak, że niewiele z nich trafi do sprzedaży detalicznej.

- W pierwszej kolejności staramy się zabezpieczyć takie miejsca jak np. szpitale, oddziały dziecięce, hospicja, domy dziecka, przedszkola, szkoły. Nie ma żadnego kłopotu, aby nabyć drzewka w supermarketach. Więc każdy może wybrać tam drzewko dla siebie - dodaje.

W Nadleśnictwie Daleszyce choinki będzie można kupować od 16 grudnia. Jak informuje Tomasz Stachera, rzecznik nadleśnictwa, będą to świerki w cenie od 45 do 100 złotych. Drzewka będą miały wysokość od 1,5 do 3,5 metra. Podkreśla, że popularność żywych choinek utrzymuje się od kilku lat na stałym poziomie.

- Nie cieszymy się aż taką popularnością, jak np. stragany, czy jarmarki. Nasze choinki nie są aż tak ładne, jak te sprzedawane z plantacji. Ale na pewno w porównaniu z nimi mają dużo ładniejszy zapach - mówi.

Również w Nadleśnictwie Staszów choinki będzie można kupować od 16 grudnia. Grzegorz Kamiński z nadleśnictwa zaznacza, że będą to świerki. Podkreśla, że w ciągu kilku najbliższych dni powinien pojawić się oficjalny cennik. 

Problem z kupnem świątecznego drzewka będzie natomiast w Nadleśnictwie Łagów. Jak informuje Andrzej Zagnieński, nadleśnictwo nie planuje większej sprzedaży choinek, ponieważ nie ma na tym terenie plantacji. Zaznacza, że choinki trafią do pojedynczych osób, po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.

Tagi do tego wpisu
Reklama