Zdjęcia średniowiecznego zamku w sandomierskim muzeum

Data publikacji: 08.12.2019 16:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
08.12.2019 Sandomierz. Wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu prezentująca zdjęcia Zamku Orawskiego i Orawskiej Kolei Leśnej

08.12.2019 Sandomierz. Wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu prezentująca zdjęcia Zamku Orawskiego i Orawskiej Kolei Leśnej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zdjęcia Zamku Orawskiego i Orawskiej Kolei Leśnej można oglądać na wystawie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Fotografie prezentują średniowieczny, malowniczy obiekt w różnych porach roku oraz wnętrza sal i ich wyposażenie.

Adrian Kromka - dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie na otwarciu wystawy powiedział, że jest ona formą zaproszenia polskich turystów do odwiedzenia Zamku Orawskiego. Dodał, że zamek ma bardzo bogatą historię. Jest zbudowany na skale, 112 metrów nad poziomem rzeki Orawa. W 2018 roku, to miejsce odwiedziło ponad 280 tysięcy turystów. Jak stwierdził dyrektor Kromka, dodatkową zachętą, aby pojechać w to miejsce może być również i to, że w Zamku Orawskim nakręcono wiele filmów. Powstały tam m.in. ujęcia do serialu „Janosik”.

Dominik Płaza, dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu powiedział, że wystawa o Zamku Orawskim i Kolei Leśnej to kolejny przykład na bardzo dobrze rozwijającą się współpracę z Instytutem Słowackim w Warszawie. Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy w sandomierskim zamku można było oglądać ekspozycję o Bardejowie i Wyszehradzie. Z wypowiedzi obu stron wynika, że kontakty będą jeszcze bardziej zacieśniane.

Wystawa o Zamku Orawskim będzie czynna do połowy stycznia przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama