Magdalena Kusztal: czas świąteczny pozwala na refleksję, że powinniśmy pomóc

Data publikacji: 09.12.2019 11:40
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.12.2019. Kielce. Na zdjęciu: Magdalena Kusztal - dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego

09.12.2019. Kielce. Na zdjęciu: Magdalena Kusztal - dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Pomagamy, bo chcemy mieć satysfakcję, że pomożemy, ale pomagamy też, bo wierzymy, że dobro wraca - w ten sposób Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zachęcała do udziału w naszej akcji „Choinka pod choinkę".

Jak podkreśliła, mimo ogromu organizowanych akcji charytatywnych, ludzie i tak pomagają teraz chętniej, a ma na to niewątpliwie wpływ okres świąteczny.

- Zarówno ten czas bożonarodzeniowy, jak i Wielkiej Nocy jest taki, że trochę się zatrzymujemy, mamy trochę tej refleksji, że powinniśmy pomóc - zaznaczyła. 

- Skupiamy się nagle nad czymś wielkim. Czuwamy i zastanawiamy się nad przyjściem Pana Jezusa, później nad Zmartwychwstaniem, tak, że te święta też muszą dawać jakąś refleksję, a wtedy myślimy też o bliźnich - zaznaczyła Magdalena Kusztal.

Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego również włączyła się w naszą akcję. Na ten cel przekazała drewnianego anioła.

- Jest on ładnie zapakowany i oby niósł dla radiosłuchaczy dobrą nowinę, która już niebawem nadejdzie - mówiła.

Do naszej akcji dyrektor Kusztal dołożyła 100 złotych.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z MAGDALENĄ KUSZTAL:

adv adv
Wiadomości
Reklama