Co dalej z dawnym BWA?

Data publikacji: 09.12.2019 14:52
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 05.12.2019. Dawna siedziba BWA

Kielce. 05.12.2019. Dawna siedziba BWA
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Budynek dawnego BWA w Kielcach przy ulicy Leśnej zmieni swoje oblicze. To, jaki kształt przybierze i co stanie się m. in. ze skrótem przez skwer - o tym mają zdecydować mieszkańcy.

Budynek przy Leśnej przez wiele lat służył za siedzibę Biura Wystaw Artystycznych, ale po przenosinach instytucji na Kapitulną, stoi bezużytecznie. Kluczowe dla zachowania samej budowli są historyczne piwnice, które służyły za przestrzeń wystawową. Ten element pozostanie bez zmian. Dyskusyjną sprawą jest to, co zrobić z resztą nieruchomości i jak wykorzystać pobliski skwer. 

Jak mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji Urzędu Miasta Kielce, na razie są dwa konkurencyjne pomysły.

- Pierwszy z grubsza zachowuje kształt zarówno skweru jak i ogólnego kształtu budynku, który będzie jednak większy. Drugi wariant natomiast zakłada zabudowanie całego narożnika w kształcie litery L z trawiastym dziedzińcem i przestrzenią wypoczynkową dla mieszkańców. W obu wariantach zachowane będą drzewa, które znajdują się na środku skweru - tłumaczy Artur Hajdorowicz.

Swoją opinię na temat tych wariantów można wyrazić na stronie IdeaKielce do końca roku.

 

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama