Kadrowiczki z dwóch reprezentacji trenują w Kielcach

Data publikacji: 09.12.2019 17:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.12.2019. Kielce. Trening kadry narodowej A i B seniorek w piłce ręcznej

09.12.2019. Kielce. Trening kadry narodowej A i B seniorek w piłce ręcznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczęła się w poniedziałek konsultacja szkoleniowa kadry narodowej A i B seniorek w piłce ręcznej. Powołane są do nich dwie zawodniczki Korony Handball siostry Magda i Dominika Więckowskie oraz kielczanka z węgierskiego klubu Siófok KC Joanna Drabik.

19–letnia rozgrywająca Magda Więckowska zadebiutowała w pierwszej reprezentacji Polski w listopadowym międzynarodowym turnieju w Lublinie. Popularna „Wandzia” wystąpiła w trzech meczach, w których zdobyła trzy bramki. Z jej postawy zadowolony był norweski szkoleniowiec Arne Senstad czego dowodem jest kolejne powołanie. 

21–letnia rozgrywająca Dominika Więckowska jest w składzie reprezentacji B prowadzonej przez Sabinę Włodek. Ta zawodniczka została w grudniu wypożyczona do końca sezonu do zespołu mistrza Polski i lidera PGNiG Superligi, Perły Lublin.

Joanna Drabik urodziła się 26 lat temu we Włoszczowie. Jest wychowanką KSS Kielce, w którego barwach występowała w latach 2010–2013 w Superlidze. W 2013 roku przeszła do MKS Lublin, z którym trzykrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski. Od 2018 roku jest zawodniczką Siófok KC.

Bazą obu reprezentacji podczas czterodniowego zgrupowania w Kielcach będą obiekty sportowe Politechniki Świętokrzyskiej. „Biało–czerwone” będą także korzystały z siłowni w Hali Legionów. Poza treningami taktycznymi reprezentantki Polski przejdą testy wydolnościowe. Przeprowadzi je profesor gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu Zbigniew Jastrzębski, który był m.in. trenerem przygotowania fizycznego kadry polskich piłkarzy nożnych za kadencji selekcjonera Pawła Janasa.  

Reklama