Hodowcy gołębi i królików wspierają chore dzieci

Data publikacji: 10.12.2019 12:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Pediatrii

Świętokrzyskie Centrum Pediatrii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 35 tys. zł otrzyma Świętokrzyskie Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego od hodowców gołębi pocztowych z okręgu Kielce. Pieniądze zebrano w trakcie charytatywnej aukcji ptaków, przeprowadzonej podczas 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Targach Kielce.

W tym roku licytowano 115 gołębi i po raz pierwszy w historii również kilka królików, informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie.

- Pomoc hodowców gołębi pocztowych jest ogromna. Od kilku lat systematycznie wspierają oddział onkohematologiczny za co bardzo dziękujemy. W latach wcześniejszych dzięki ich hojności możliwa była wymiana wszystkich łóżek na tym oddziale - mówi Anna Mazur-Kałuża.

Dzięki pieniądzom przekazanym przez hodowców gołębi pocztowych z okręgu Kielce w poprzednich latach szpital na Czarnowie kupił m.in. dwie pompy objętościowe do podawania wszystkich leków oraz aparat do badania tkanki tłuszczowej.

- Tylko w ciągu ostatniego roku, dzięki pieniądzom przekazanym z poprzedniej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych kupiliśmy dla onkologii i hematologii dziecięcej cztery pompy infuzyjne, które umożliwiają precyzyjne podawanie leków, także cytostatycznych - wymienia Anna Mazur-Kałuża.

Pieniądze od hodowców gołębi pozwoliły również na zakup pulsoksymetru, czyli aparatu służącego do określenia poziomu nasycenia krwi tlenem.

Podobne wiadomości
Reklama