RADIO GDAŃSK. Uliczki oświetlone iluminacjami i multimedialna choinka. Pierwszy jarmark świąteczny w historii Gdyni

Data publikacji: 10.12.2019 15:04
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Gdańsk


Fot. Jacek Klejment / Radio Gdańsk

Gdynia zadebiutowała ze swoim świątecznym miasteczkiem. Od niedzieli podziwiać można tam multimedialną choinkę i drewniane stragany, na których rozłożono liczne rękodzieła.

Na pierwsze tego typu wydarzenie w mieście przyszedł tłum gdynian, a także przebywających w Trójmieście gości. Na miejscu jest ponad 20 stoisk, a każde z nich oferuje inne atrakcje. Można tam kupić m.in. grzane wino, wędliny, upominki, ser góralski, słodycze czy też rękodzieło. Największym hitem jest strefa gastronomii, gdzie można spróbować przekąsek z całej Polski.

Fot. Jacek Klejment / Radio Gdańsk

PIERWSZY I NIE OSTATNI

Uliczki wokół Placu Grunwaldzkiego, przy których stoją kramy, są ze wszystkich stron oświetlone, a nad całością góruje 16-metrowa multimedialna choinka, przystrojona 28 tysiącami lampek LED. Atrakcją dla najmłodszych jest karuzela, przed którą w dzień otwarcia stały długie kolejki. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zapowiedział, że tegoroczny - pierwszy - jarmark nie będzie ostatnim. Przyszłoroczne jarmarki mają z czasem stać się jedną z przedświątecznych atrakcji Gdyni.

Jarmark otwarty będzie od poniedziałku do czwartku między 13:00 a 19:00. W piątki będzie można przychodzić od 13:00 do 21:00, natomiast w weekendy - od 11:00 do 21:00. Wszystkie stoiska będą otwarte codziennie aż do 22 grudnia. Organizatorem jarmarku jest Urząd Miasta Gdyni.

Reklama