Elektrownia funduje wyjazd dla przyszłych pracowników

Data publikacji: 10.12.2019 15:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.12.2019. Berlin. Uczniowie z Połańca na wyjeździe naukowym

10.12.2019. Berlin. Uczniowie z Połańca na wyjeździe naukowym
Fot. Leszek Guzal

40 najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Połańcu wyjechało do Berlina i Poznania na wycieczkę połączoną z nauką. Całość sfinansowała Enea Elektrownia Połaniec z okazji 40- lecia firmy.

10.12.2019. Berlin. Uczniowie z Połańca na wyjeździe naukowymFot. Leszek Guzal

W programie wyjazdu jest m.in. zwiedzanie Muzeum Technicznego w Berlinie i Politechniki w Poznaniu. Nauczyciel Mariusz Zyngier podkreśla, że to z jednej strony forma nagrody dla uczniów, a z drugiej motywacja do dalszej pracy i zgłębiania wiadomości na temat nowych technologii. Mieszko Trytek i Piotr Moryto z Technikum Elektronicznego w Połańcu zgodnie twierdzą, że ten wyjazd jest dla nich bardzo przydatny.

- Dowiedzieliśmy się dużo fantastycznych rzeczy. Na pewno wiele zyskamy dzięki tej wycieczce. Zwiedzając muzeum można zobaczyć pewnie obiekty, to inne wrażenia, niż uczenie się z książki - mówili.

Wicestarosta staszowski Leszek Guzal zwraca uwagę, że wyjazd naukowy uczniów z Zespołu Szkół w Połańcu to kolejny przykład dobrze rozwijającej się współpracy elektrowni z lokalnym środowiskiem. Szkoła kształci potencjalnych przyszłych pracowników firmy. Organizowanie takich wyjazdów to inwestowanie w przyszłość - dodał wicestarosta.

Jutro w Poznaniu uczniowie Technikum Elektronicznego wezmą udział w finale konkursu Enea, dotyczącego wizji energetyki za 50 lat. Zakwalifikowali się do niego wraz z 5 innymi szkołami z kraju.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama