Młodzież ze „Staszica" chętnie pomaga. Tym razem wywołała uśmiech na twarzach dzieci

Data publikacji: 10.12.2019 18:26
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.12.2019 Denków.  Przekazanie paczek świątecznych dla domu dziecka Nasz Dom w Denkowie

10.12.2019 Denków. Przekazanie paczek świątecznych dla domu dziecka Nasz Dom w Denkowie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mnóstwo gier i zabawek, a także trochę słodyczy i ogromnego pluszaka podarowali dzieciom z domu dziecka w Denkowie uczniowie ostrowieckiego liceum im. Stanisława Staszica.

Przewodnicząca szkoły Martyna Kot informuje, że uczniowie, a także nauczyciele chętnie zaangażowali się w pomoc.

- Dla nas to czysta przyjemność, że mogliśmy pomóc i wywołać uśmiech na twarzy. To dla nas nic wielkiego - mówi Martyna Kot.

Siostra Elżbieta Kot, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” podkreśla, że w okresie świątecznym wiele osób pamięta o tym, aby pomóc. Zaznacza, że dom ma przyjaciół, którzy pamiętają także cały rok o placówce. Jak mówi, dzisiejsze prezenty w postaci gier edukacyjnych na pewno się przydadzą. Wiele dzieci potrzebuje nauki poprzez zabawę, bo wtedy jest ona łatwiejsza, a w placówce przebywają dzieci, które mają trudności lub opóźnienia. Siostra

Elżbieta Kot dodaje, że jest wdzięczna za taką pomoc szczególnie, że przedstawiciele liceum zrealizowali prośby dotyczące gier.

Jak informuje dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba, to nie jedyna akcja, w którą włącza się szkoła w tym szczególnym, przedświątecznym czasie. Wymienia tu m.in. paczkę dla bohaterów na Kresach czy zbieranie karmy dla bezdomnych zwierząt.

W placówce „Nasz Dom” przebywa około 30 dzieci.

Reklama