Jan Nowicki i Rafał Zawierucha wspierają akcję „Choinka pod choinkę”

Data publikacji: 12.12.2019 11:28 / Data aktualizacji: 12.12.2019 16:39
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jan Nowicki i Rafał Zawierucha - aktorzy

Jan Nowicki i Rafał Zawierucha - aktorzy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Aktorzy Jan Nowicki i Rafał Zawierucha przyjęli zaproszenie Radia Kielce i będą dzisiaj wspierać akcję „Choinkę pod choinkę”. Zdaniem Jana Nowickiego należy czytać i uczyć tego najmłodszych. Czytanie bowiem apeluje do wyobraźni.

- Wszystkie dzieci mają nieprawdopodobną wyobraźnię, którą trzeba rozwijać czytaniem. Dziecko, które nie czyta, ale i dorosły, który nie czyta, głupieje - uważa aktor.

25.11.2019. Kielce. Na zdjęciu: Jan NowickiFot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jan Nowicki dodał, że kiedy on był dzieckiem, czytanie było jedyną rozrywką. Często odwiedzał bibliotekę w rodzinnym Kowalu i wypożyczał różne tytuły.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z JANEM NOWICKIM

Natomiast Rafał Zawierucha lubił w dzieciństwie czytać bajki braci Grimm. Pierwsze opowieści o przygodach bajkowych bohaterów, między innymi o „Siedmiu krasnoludkach”, czy o „Królewnie Śnieżce" opowiadała mu i rodzeństwu babcia.

Rafał ZawieruchaPińczów. 07.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Siadaliśmy u babci przy piecu kaflowym i słuchaliśmy opowieści. Babcia mówiła, że te krasnoludki są w tym piecu, gdzie mają swoje ognisko. Razem z kuzynkami patrzyliśmy na ten piec, bacznie obserwując, czy jakiś krasnoludek stamtąd nie wyjdzie. Kiedy było słychać jakiś szmer, to babcia mówiła, że to krasnoludki biegają. Potem się okazało, że to były myszy - wspomina z rozbawieniem Rafał Zawierucha.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z RAFAŁEM ZAWIERUCHĄ

Tegoroczną akcję wsparli już piosenkarze Ania Wyszkoni i Andrzej Piaseczny, Mateusz Szymkowiak z „Pytania na śniadanie” oraz sportowa rodzina Dujszebajewów. W tym roku dzięki Państwa wsparciu chcemy kupić czytniki e-booków dla pacjentów oddziału Onkologii i Hematologii w Klinice Pediatrii w Kielcach. Od poniedziałku do środy, dzięki ofiarności państwa udało nam się zebrać 9 050 zł.

Reklama