Rozwój ekonomii społecznej w Ostrowcu tematem konferencji

Data publikacji: 12.12.2019 20:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.12.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie podmiotów ekonomii społecznej. Jarosław Kuba - prezes LGD Krzemienny Krąg

12.12.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie podmiotów ekonomii społecznej. Jarosław Kuba - prezes LGD Krzemienny Krąg
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Zagadnienia dotycząca działalności podmiotów tzw. ekonomii społecznej w regionie były głównym tematem konferencji, zorganizowanej w Ostrowieckim Browarze Kultury. Osoby zainteresowane tym zagadnieniem, dowiedziały się więcej o kilkunastomilionowym projekcie, który chce wdrożyć Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.

Prezes LGD Jarosław Kuba informuje, że stowarzyszenia czy spółdzielnie socjalne odciążają samorządy, szczególnie niewielkie.

- Celem tego projektu jest stworzenie 170 miejsc pracy w spółdzielniach socjalnych, fundacjach, stowarzyszeniach. Ksiądz Anioł otrzymał takie wsparcie na Anielskie Jadło. Otrzymała je ponadto, starachowiczanka oraz Craft Media z Bałtowa - mówi Jarosław Kuba.

W konferencji wziął udział m.in Dominik Lis. Jest prezesem spółdzielni socjalnej Koliber, która działa na terenie Ostrowca od ponad roku, zajmuje się głównie budowlanką. Sektor ekonomii społecznej to dla niego duże odkrycie. Jak mówi, podmioty ekonomii społecznej często wybierane są bez przetargu, ponieważ gwarantują im to niektóre zapisy w unijnych konkursach.

- Często już tak jest. Podmioty ekonomii społecznej są w ten sposób wspierane - mówi Dominik Lis.

Nie ukrywa, że chciałby rozwijać spółdzielnię pod innym kątem, np. produkcji naturalnych kosmetyków przechowywanych w lodówce.

W konferencji udział wzięli także przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

12.12.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie podmiotów ekonomii społecznejFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama