Choinka za odpowiedź, czyli ekologiczny quiz

Data publikacji: 16.12.2019 18:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 16.12.2019. Akcja

Kielce. 16.12.2019. Akcja "Ekologiczne Święta z WFOŚiGW w Kielcach". Na zdjęciu (od lewej): Agata Wojtyszek - poseł, Ryszard Gliwiński - prezes WFOŚiG, Grzegorz Socha - wiceprezes WFOŚiGW, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń – senator, Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W ramach akcji „Ekologiczne Święta” mieszkańcy regionu mogli za darmo otrzymać choinki od przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jedynym warunkiem był udział w ekologicznym quizie, w którym trzeba było odpowiedź na pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jak mówi prezes funduszu, Ryszard Gliwiński, podobne akcje organizowano już w przeszłości, a nadchodzące święta Bożego Narodzenia i rozdawanie drzewek były okazją do promowania i poszerzania wiedzy o ekologii.

- Nasze choinki nie są cięte. To drzewka zakorzenione z doniczkami, dzięki czemu po okresie świątecznym można je ponownie wykorzystać, sadząc przed domem czy blokiem - wyjaśnia.

Jedną z uczestniczek konkursu była pani Joanna, która podkreśla, że pytanie, na które musiała odpowiedzieć, nie sprawiło jej wielu problemów. Jak zaznaczyła, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia wybiera żywe drzewka z uwagi na to, że są przede wszystkim bardziej ekologiczne niż sztuczne.

- Warto dbać o czystość naszego środowiska, bo od tego zależy los przyszłych pokoleń. Ta choinka po świętach powędruje na działkę mojej koleżanki - mówi.

Akcję Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Kielcach wspierali także świętokrzyscy parlamentarzyści, m.in. poseł Agata Wojtyszek, która chwali pomysł instytucji na tak nietypowe i atrakcyjne promowanie proekologicznych postaw.

Zdaniem poseł Anny Krupki, wiceminister sportu, w dobie walki o czyste powietrze i dobry stan „zielonych płuc” Polski, jakimi są lasy, takie akcje są bardzo potrzebne.

- To połączenie przyjemnego świątecznego klimatu z troską o środowisko naturalne - podkreśla.

Senator Krzysztof Słoń zaznaczył, że troska o środowisko może wyrażać się także w wyborze odpowiedniego drzewka bożonarodzeniowego, o czym przekonywali mieszkańców przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcja odbyła się na placu Artystów w Kielcach.

Reklama