Poseł Siekierski: liczymy na drugą turę

Data publikacji: 17.12.2019 10:14
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.12.2019 Radio Kielce. Studio Polityczne. Czesław Siekierski - poseł PSL

15.12.2019 Radio Kielce. Studio Polityczne. Czesław Siekierski - poseł PSL
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dla ludowców najważniejsze jest, by kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz znalazł się w drugiej turze.

- Liczące się partie polityczne już pokazały swoich kandydatów, dlatego decyzja o tak wczesnym rozpoczęciu kampanii wyborczej - mówi świętokrzyski poseł PSL Czesław Siekierski.

Jak dodał, by skutecznie zabiegać o głosy trzeba ze swoim programem dotrzeć do jak największej grupy wyborców. Dla nas najważniejsze jest, by Kosiniak-Kamysz znalazł się w drugiej turze z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak zauważył parlamentarzysta - udział w drugiej turze urzędującego prezydenta, według sondaży jest pewny. Pan prezydent jest doświadczonym politykiem, ma określony dorobek i jest popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. W takiej sytuacji chcemy, by jego kontrkandydatem był równie doświadczony polityk PSL.

Pytany czy tak wczesna decyzja ludowców nie jest wyciąganiem wniosków z najgorszych wyborów dla PSL mających miejsce 5 lat temu, gdy ich kandydat Adam Jarubas zdobył jedynie 1,6 proc. poparcia - Czesław Siekierski odpowiedział, że faktycznie wówczas PSL zbyt późno przedstawiło swojego kandydata. Co więcej, kampania nie była przygotowana, a Adam Jarubas nie mógł liczyć na pełne poparcie partii.

Tym razem jest inaczej. Chcąc rywalizować z kandydatką Platformy Obywatelskiej Małgorzatą Kidawą-Błońską, Szymonem Hołownią czy kandydatem Lewicy trzeba wcześniej przekonywać wyborców do swoich racji.

Posłuchaj rozmowy

Reklama