Okła-Drewnowicz: wybory prezydenckie to będzie egzamin dla przewodniczącego PO [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 18.12.2019 08:14
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
18.12.2019. Kielce. Marzena OkłaDrewnowicz

18.12.2019. Kielce. Marzena Okła-Drewnowicz
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Małgorzata Kidawa-Błońska jest doświadczonym politykiem, który z powodzeniem może startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz jest przekonana, że to bardzo dobra kandydatura, za którą opowiedziała się w sobotę większość działaczy Platformy.

- Znam panią marszałek od początku mojej pracy w parlamencie. Mogę powiedzieć, że cechuje się zdrowym rozsądkiem. Sprawdziła się jako marszałek Sejmu ze stanowczością, ale i kulturą prowadząc obrady. Ponadto ma duże doświadczenie polityczne i jest gotowa do budowania mostów w podzielonym społeczeństwie. To bardzo ważna i pożyteczna cecha - mówi gość Radia Kielce.

Marzena Okła Drewnowicz komentując sytuację w Platformie Obywatelskiej i planowane wybory przewodniczącego stwierdziła, że duża liczba potencjalnych kandydatów jest tylko zaletą. Członkowie PO będą mogli poznać ich propozycje i pomysły na prowadzenie ugrupowania. Posłanka nie chciała jednak ujawnić na którego z kandydatów oddałaby swój głos. Dziś nie wiemy co dokładnie zaproponują osoby ubiegające się o pozycję lidera Platformy. Być może decyzje zostaną podjęte w ostatniej chwili.

- Jedno jest pewne po wyborze, pierwszą poważną weryfikacją jego skuteczności będą wybory prezydencje i to będzie wielki sprawdzam - powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama