Kazimierza zmierza w kierunku uzdrowiska

Data publikacji: 20.12.2019 17:02
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania terenów w Kazimierzy Wielkiej na potrzeby uzyskania statusu uzdrowiska

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania terenów w Kazimierzy Wielkiej na potrzeby uzyskania statusu uzdrowiska
Fot. SUSUŁ&STRAMA ARCHITEKCI

Coraz bliżej budowy odkrytego basenu mineralnego w Kazimierzy Wielkiej. Dziś podpisano umowę na unijną dotację dla inwestycji. Koszt całości to 6 mln zł, a dofinansowanie wynosi ponad 4,5 mln zł.

Unijna dotacja umożliwi rozwój turystyczny powiatu kazimierskiego. To kolejny etap starań o stworzenie w Kazimierzy Wielkiej uzdrowiska, a tym samym wykorzystania wód mineralnych, siarkowych i termalnych, które zostały odkryte podczas odwiertu oddanego w 2015 roku.

W ramach inwestycji powstanie otwarty basen mineralno-termalny o wymiarach 10 na 18 metrów i maksymalnej głębokości 1,30 metrów. Wokół niecki utworzona zostanie plaża. Projekt zakłada budowę obiektu w kształcie nawiązującym do grobowców megalitycznych, odkrytych w Słonowicach w gminie Kazimierza Wielka, w którym znajdować się będą między innymi komora solna oraz pomieszczenie na ekspozycje archeologiczne.

Reklama