Świętokrzyskie szkoły stawiają na sport

Data publikacji: 20.12.2019 19:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2019. Masłów. Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu

23.09.2019. Masłów. Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Województwo świętokrzyskie zdeklasowało inne regiony kraju w liczbie imprez i uczestników Europejskiego Tygodnia Sportu, który miał miejsce we wrześniu. To inicjatywa Komisji Europejskiej, która promuje aktywność fizyczną.

Z udostępnionego podsumowania wynika, że w Świętokrzyskiem liczba wydarzeń sportowych w szkołach była większa, niż we wszystkich innych województwach naszego kraju razem wziętych.

Zbigniew Wojciechowski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty podkreśla, że urząd bardzo aktywnie promował akcję i współpracował ze szkołami. - Liczyliśmy, że w sportowych turniejach i innych wydarzeniach weźmie udział około 20 tysięcy osób. Było ich jednak dużo, dużo więcej - twierdzi Zbigniew Wojciechowski.

- Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu aktywny udział w Europejskim Tygodniu Sportu wzięło u nas 76 330 uczestników. Reprezentowali 19 dyscyplin sportowych, a wydarzeń przygotowanych przez szkoły było ponad 500 - mówi dyrektor.

O tym jak duża jest przewaga regionu nad resztą kraju świadczą liczby. W całej Polsce w Europejskim Tygodniu Sportu wzięło udział 120 tys. osób, a wydarzeń było 550.

Kuratorium od dawna promuje aktywność fizyczną uczniów. W szkołach organizowane są między innymi Świętokrzyskie Dni Sportu poświęcone różnym dyscyplinom. Zbigniew Wojciechowski zapowiada kolejne duże imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży.

- Już się rozpoczął Turniej Trzech Rakiet. Młodzi ludzie i nauczyciele rywalizują w tenisie stołowym i ziemnym, a także w badmintonie. Rozgrywki kończą się w maju, najlepsi dostaną nagrody i wyróżnienia - zapowiada dyrektor.

W lutym w naszym województwie rozpocznie się olimpiada sportowa dla przedszkolaków. Poprzez turniej gier i zabaw dzieci będą mogły się przekonać, że aktywność fizyczna jest przyjemna i potrzebna.

Podobne wiadomości
Reklama